Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Relatii internaționale > Bilaterale > Acțiuni la nivelul comisiilor parlamentare > 2011 Versiunea pentru printare
Acțiuni la nivelul comisiilor parlamentare din anul 2011
2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008

Ședința comună a Comisiilor pentru politică externă din Parlamentele României și Bulgariei, la Giurgiu și Ruse.

perioada:16 februarie 2011
Informare privind participarea la ședința comună a Comisiilor pentru politică externă din Parlamentele României și Bulgariei, la Giurgiu și Ruse (16 februarie 2011) (BP575/30-05-2011)
vezi stenograma

Vizita la Bratislava a unei delegații a Comisiei pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați a Camerei Deputaților, conduse de doamna Cristina Ancuța Pocora, președintele comisiei.

 

perioada:21 - 25 februarie 2011
Informare privind vizita la Bratislava a unei delegații a Comisiei pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați din Camera Deputaților, conduse de doamna deputat Cristina-Ancuța Pocora, președintele comisiei, 22-25 februarie 2011 (BP260/22-03-2011)
vezi stenograma

 Întâlnirea domnului deputat Iulian Iancu, președintele Comisiei pentru industrii și servicii a Camerei Deputaților, cu o delegație canadiană, condusă de domnul Brad Trost, membru al Camerei Comunelor din Canada.

perioada:22 februarie 2011

Vizita la Camera Deputaților a unei delegații a Comisiei pentru politică externă a  Marii Adunări Naționale a Republicii Turcia, conduse de domnul Murat Mercan, președintele comisiei.

perioada:2 martie 2011

Vizita oficială în Republica Croația a unei delegații a Comisiei pentru egalitate de șanse pentru femei și bărbați din Camera Deputaților, conduse de doamna Cristina Ancuța Pocora, președintele comisiei.

perioada:3 - 4 martie 2011
Informare privind vizita la Zagreb a unei delegații a Comisiei pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați din Camera Deputaților, conduse de doamna deputat Cristina-Ancuța Pocora, președintele Comisiei, 3-4 martie 2011 (BP261/22-03-2011)
vezi stenograma

Întâlnirea comună a reprezentanților Comisiilor pentru politică externă din Camera Deputaților și Senat cu o delegație luxemburgheză condusă de domnul Jean Asselborn, ministrul Afacerilor Externe din Marele Ducat de Luxemburg.

perioada:15 martie 2011

Vizita la Berlin a unei delegații a Comisiei pentru muncă și protecție socială, conduse de domnul Victor Paul Dobre, președintele comisiei.

perioada:23 - 24 martie 2011
Informare privind vizita în Germania a delegației Comisiei pentru muncă și protecție socială a Camerei Deputaților, conduse de domnul deputat Victor Paul Dobre, președintele comisiei (23 - 24 martie 2011) (BP401/15-04-2011)
vezi stenograma

Vizita în România a unei delegații a Comisiei pentru politică externă a Adunării Naționale Populare a R.P.Chineze, conduse de domnul Li Zhaoxing, președintele comisiei.

perioada:30 martie - 2 aprilie 2011
Informare privind vizita oficială în România a delegației Comisiei pentru politică externă a Adunării Naționale Populare a Republicii Populare Chineze, conduse de domnul Li Zhaoxing, președintele comisiei, fost ministru de externe al Chinei (30 martie - 2 aprilie 2011) (BP440/28-04-2011)
vezi stenograma

Vizita oficială în Republica Coreea și Vietnam a unei delegații a Comisiei pentru politică externă a Camerei Deputaților, conduse de domnul deputat Korodi Attila, președintele comisiei.

perioada:11 - 16 aprilie 2011
Informare privind vizita în Republica Coreea și Vietnam a delegației Comisiei pentru politică externă a Camerei Deputaților, conduse de domnul deputat Korodi Attila, președintele comisiei (11-16 aprilie 2011) (BP472/05-05-2011)
vezi stenograma

Vizita la Camera Deputaților a domnului Keith VAZ, președintele Comisiei pentru afaceri interne din Camera Comunelor a Regatului Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord.

perioada:12 aprilie 2011

Vizita la Camera Deputaților a domnului Li Changchun, membru al Biroului Permanent al Comitetului Central al Partidului Comunist Chinez, în fruntea unei delegații chineze.

perioada:13 aprilie 2011

Vizita în Franța a delegației Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice din Camera Deputaților, conduse de domnul deputat Stelian FUIA, președintele comisiei.

perioada:4 - 6 mai 2011
Informare privind vizita în Franța a delegației Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice a Camerei Deputaților, condusă de domnul deputat Stelian Fulea, președintele comisiei (4-6 mai 2011) (BP556/24-05-2011)
vezi stenograma

Întâlnirea membrilor Comisiilor pentru politică externă, ai Comisiilor pentru apărare, ordine publică și securitate națională din Camera Deputaților și Senat și ai membrilor Grupului informal Pro America, cu o delegație americană, condusă de doamna Ellen Tauscher, subsecretar de stat pentru controlul armamentelor și securitate internațională din SUA.

perioada:4 mai 2011

Vizita la Camera Deputaților a unei delegații a Comisiei pentru afaceri externe și comunitare din Camera Deputaților din Italia, conduse de domnul Stefano Stefani, președintele comisiei.

perioada:4 - 5 mai 2011
Informare privind vizita în România a delegației Comisiei pentru afaceri externe și comunitare din Camera Deputaților a Republicii Italiene, conduse de domnul Stefano Stefani, președintele comisiei (4-5 mai 2011) (BP688/17-06-2011)
vezi stenograma

Vizita oficială în România a unei delegații a Comisiei pentru agricultură a Camerei Deputaților din Parlamentul Republicii Cehe.

perioada:16- 19 mai 2011
Informare privind vizita oficială în România a unei delegații a Comisiei pentru agricultură a Camerei Deputaților din Parlamentul Republicii Cehe, conduse de domnul Josef Novotny, vicepreședintele comisiei (16 - 19 mai 2011) (BP613/06-06-2011)
vezi stenograma

Vizita în China a unei delegații a Comisiei pentru muncă și protecție socială a Camerei Deputaților, conduse de domnul deputat Victor Paul Dobre, președintele comisiei.

perioada:16 - 21 mai 2011
Informare privind vizita în China a unei delegația Comisiei pentru muncă și protecție socială a Camerei Deputaților, conduse de domnul deputat Victor Paul Dobre, președintele comisiei (16 - 21 mai 2011) (BP620/06-06-2011)
vezi stenograma

Primirea  unei delegații a Grupului parlamentar de prietenie Suedia-România din Parlamentul Suediei, de către domnul Adrian Năstase, vicepreședinte al Camerei Deputaților, și întâlnirea aceleiași delegații cu domnul deputat Iulian Iancu, președintele Comisiei pentru industrii și servicii din Camera Deputaților.

perioada:24 mai 2011

Vizita la Camera Deputaților a unei delegații parlamentare a Comisiei pentru proiecte de legi a Camerei Reprezentanților Regionali din Indonezia.

perioada:25 mai 2011

Vizita în Danemarca a unei delegații a Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice din Camera Deputaților, conduse de domnul deputat Stelian Fuia, președintele comisiei.

perioada:26 - 27 mai 2011
Informare privind vizita în Danemarca a domnului deputat Stelian Fuia, președintele Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice din Camera Deputaților (26-27 mai 2011) (BP687/17-06-2011)
vezi stenograma

Vizita în Germania a unei delegații a Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice din Camera Deputaților, conduse de domnul deputat Stelian Fuia, președintele comisiei

perioada:8 - 9 iunie 2011
Informare privind vizita la Berlin a delegației Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice a Camerei Deputaților, conduse de domnul deputat Stelian Fuia, președintele comisiei (8 - 9 iunie 2011) (BP755/28-06-2011)
vezi stenograma

Vizita în România a unei delegații a Comisiei pentru dezvoltare durabilă din Adunarea Națională a Republicii Ungare.

perioada:8 - 10 iunie 2011
Informare privind vizita în România, la Arad, a delegației Comisiei pentru dezvoltare durabilă a Adunării Naționale ungare, conduse de domnul Benedek Javor, președintele comisiei (8-10 iunie 2011) (BP734/23-06-2011)
vezi stenograma

Vizita oficială în România a unei delegații a Comisiei de politică externă a Parlamentului Republicii Ungare, conduse de domnul Balla Mihály, președintele comisiei.

perioada:15 - 16 iunie 2011
Informare privind vizita în România a delegației Comisiei de politică externă a Parlamentului Republicii Ungare, conduse de domnul Balla Mihaly, președintele comisiei (15 - 16 iunie 2011) (BP756/28-06-2011)
vezi stenograma

Vizita la Paris a unei delegații a Comisiei comune permanente a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI.

perioada:16 - 17 iunie 2011
Informare privind vizita la Paris a Comisiei conduse de domnul senator Verestoy Attila, secretar al Comisiei, în perioada 15-18 iunie 2011-06-27 (BP733/23-06-2011)
vezi stenograma

Vizita la Paris a domnului deputat Korodi Attila, președintele Comisiei pentru politică externă a Camerei Deputaților, în fruntea unei delegații a comisiei.

perioada:29 iunie - 1 iulie 2011
Informare privind vizita în Franța a delegației Comisiei pentru politică externă a Camerei Deputaților, conduse de domnul deputat Korodi Attila, președintele comisiei (29 iunie - 1 iulie 2011) (BP857/05-09-2011)
vezi stenograma

Vizita la Stockholm a unei delegații a Comisiei pentru muncă și protecție socială a Camerei Deputaților, conduse de domnul deputat Victor Paul Dobre, președintele comisiei.

perioada:28-29 septembrie 2011
Informare privind vizita în Suedia a delegației Comisiei pentru muncă și protecție socială a Camerei Deputaților conduse de domnul deputat Victor Paul Dobre, președintele comisiei )28-29 septembrie 2011) (BP1094/20-10-2011)
vezi stenograma

Vizita la Roma a unei delegații a Comisiei pentru industrii și servicii specifice a Camerei Deputaților, condusă de domnul deputat Iulian Iancu, președintele comisiei.

perioada:5 - 6 octombrie 2011
Informare privind vizita la Roma a delegației Comisiei pentru industrii și servicii a Camerei Deputaților, conduse de domnul Iulian Iancu, președintele comisiei (5 - 6 octombrie 2011) (BP1138/27-10-2011)
vezi stenograma

Vizita la Praga a domnului deputat Attila Korodi, președintele Comisiei pentru politică externă a Camerei Deputaților, în fruntea unei delegații a Comisiei.

perioada:5 - 6 octombrie 2011
Informare privind vizita în Republica Cehă a delegației Comisiei pentru politică externă a Camerei Deputaților, conduse de domnul deputat Korodi Attila, președintele comisiei (5 - 6 octombrie 2011) (BP1137/27-10-2011)
vezi stenograma

Întâlnirea domnului deputat Attila Korodi, președintele Comisiei pentru politică externă a Camerei Deputaților și a domnului deputat Costică Canacheu, președintele Comisiei pentru apărare, ordine publică și siguranță națională, cu membrii unei delegații parlamentare australiene, conduse de domnul Nicholas Champion, membru al Comisiilor pentru Apărare, Politică Externă și Comerț din Camera Reprezentanților australiană.

perioada:7 octombrie 2011

Întâlnirea domnului deputat Attila Korodi, președintele Comisiei pentru politică externă din Camera Deputaților, cu delegația estoniană prezentă la AP NATO, condusa de domnul Marko Mihkelson, președintele Comisiei pentru afaceri externe din Parlamentul Republicii Estonia.

perioada:7 octombrie 2011

Întâlnirea unei delegații de înalți reprezentanți ai Ministerului Sănătății din Republica Populară Chineză, conduse de domnul Liu Qian, vice-ministrul sănătății, cu doamna Rodica Nassar, președintele Comisiei pentru sănătate și familie din Camera Deputaților.

perioada:13 octombrie 2011

Vizita în Germania a unei delegații a Comisiei pentru apărare, ordine publică și siguranță națională a Camerei Deputaților.

perioada:19 - 21 octombrie 2011
Informare privind vizita oficială în Republica Federală Germania a delegației Comisiilor pentru apărare, ordine publică și siguranță naționale ale Parlamentului României (15-21 octombrie 2011) (BP1210/11-11-2011)
vezi stenograma

Vizita la Berlin a domnului deputat Korodi Attila, președintele Comisiei pentru politică externă a Camerei Deputaților, în fruntea unei delegații a comisiei.

perioada:19 - 21 octombrie 2011
Informare privind participarea la reuniunea interparlamentară cu privire la responsabilitatea democratică a aplicării Strategiei de securitate internă a UE și rolul Europol, Eurojust și Frontex (Bruxelles, 5 - 6 octombrie 2011) (BP1274/24-11-2011)
vezi stenograma

Vizita în România a domnului pr. Dr. Patrick Sensburg, președintele Subcomisiei de drept comunitar a Bundestag-ului german.

perioada:31 octombrie - 2 noiembrie 2011
Informare privind vizita în România a domnului prof. dr. Patrick Sensburg, președintele Subcomisiei de drept comunitar din Bundestag-ul german (31 octombrie - 2 noiembrie 2011) (BP1246/21-11-2011)
vezi stenograma

Deplasarea la Viena a domnului deputat Iulian Iancu, președintele Comisiei pentru industrii și servicii din Camera Deputaților.

perioada:3 - 4 noiembrie 2011

Vizita în Vietnam a unei delegații parlamentare a Camerei Deputaților, la invitația Parlamentului vietnamez.

perioada:8 - 11 noiembrie 2011
Informare privind vizita în Vietnam a delegației Camerei Deputaților (7 - 12 noiembrie 2011) (BP1359/19-12-2011)
vezi stenograma

Vizita la Praga a unei delegații a Comisiei pentru muncă și protecție socială a Camerei Deputaților.

perioada:9 - 10 noiembrie 2011
Informare privind vizita oficială în Republica Cehă a delegației Comisiei pentru muncă și protecție socială a Camerei Deputaților, condusă de domnul deputat Paul Victor Dobre, președintele comisiei (9 - 10 noiembrie 2011) (BP1317/29-11-2011)
vezi stenograma

Vizita în Franța a unei delegații a Comisiei pentru buget, finanțe și bănci a Camerei Deputaților, conduse de doamna deputat Maria Eugenia Barna, președintele comisiei.

perioada:29 noiembrie - 3 decembrie 2011

Vizita în Austria a unei delegații a Comisiei pentru muncă și protecție socială din Camera Deputaților, conduse de domnul deputat Victor Paul Dobre, președintele comisiei.

perioada:7 - 9 decembrie 2011
Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 4:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro