Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Relatii internaționale > Bilaterale > Acțiuni la nivelul comisiilor parlamentare > 2015 Versiunea pentru printare
Acțiuni la nivelul comisiilor parlamentare din anul 2015
2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008

Vizita la Camera Deputaților a unei delegații a Comisiei pentru afaceri externe și unificare din Adunarea Națională a Republicii Coreea.

perioada:26 - 27 ianuarie 2015

Vizita în Regatul Spaniei a unei delegații a Comisiei pentru comunitățile de români din afara granițelor țării.

perioada:21 - 25 februarie 2015
Informare privind vizita la Madrid a unei delegații a Comisiei pentru comunitățile de români din afara granițelor țării a Camerei Deputaților (Madrid, Spania, 21 - 25 februarie 2015) (BP414/18-03-2015)
vezi stenograma

Vizita la Camera Deputaților a delegației Comisiei pentru politică externă a Parlamentului Republicii Serbia.

perioada:23 - 24 februarie 2015

Vizita la camera Deputaților a unei delegații a fracțiunii Alianța 90/Verzii din Parlamentul landului Bavaria.

perioada:17 martie 2015

Vizita în România a unei delegații a Comisiei pentru politică externă din Parlamentul georgian.

perioada:17 - 19 martie 2015
Informare privind vizita în România a delegației conduse de domnul Tedo Japaridze, președintele Comisiei pentru politică externă din Parlamentul Georgiei (București, 17 - 19 martie 2015) (BP608/27-04-2015)
vezi stenograma

Întâlnirea doamnei Ana Birchall, președintele Comisiei pentru afaceri europene și a membrilor comisiei cu negociatorul-șef al Muntenegru în procesul de aderare la UE, domnul Alexandar Pejovic.

perioada:19 martie 2015

Deplasarea în SUA a doamnei deputat Ana Birchall, președintele Comisiei pentru afaceri europene a Camerei Deputaților.

perioada:22 - 29 martie 2015
Informare privind vizita în Statele Unite ale Americii a doamnei deputat Ana Birchall, președintele Comisiei pentru afaceri europene a Camerei Deputaților (SUA, 22 - 29 martie 2015) (BP587/22-04-2015)
vezi stenograma

Vizita la Kiev a unei delegații parlamentare conduse de domnul deputat Borbély László, președintele Comisiei pentru politică externă a Camerei Deputaților.

perioada:30 - 31 martie 2015
Informare privind vizita oficială la Kiev a unei delegații parlamentare conduse de domnul Borbely Laszlo, președintele Comisiei pentru politică externă (Kiev, Ucraina, 30 - 31 martie 2015) (BP607/27-04-2015)
vezi stenograma

Întâlnirea doamnei Ute Vogt, membru al Bundestag-ului german, vicepreședinte al grupului SPD din Bundestag, cu Președintele Comisiei pentru mediu si echilibru ecologic din Camera Deputaților, doamna deputat Carmen Ileana Moldovan, si cu membri ai Comisiei, si cu Președintele Comisiei pentru mediu din Senat, domnul senator Zisu Ionut-Elie, si cu membri ai Comisiei.

perioada:1 aprilie 2015

Întâlnirea doamnei Anette Kramme, secretar de stat parlamentar in Ministerul Federal al Muncii și problemelor sociale din Germania, cu Președintele Comisiei pentru muncă și protecție socială din Camera Deputaților, domnul deputat Adrian Solomon, și cu membri ai Comisiei, și cu Președintele Comisiei pentru muncă, familie și protecție socială din Senat, domnul senator Mitu Augustin-Constantin, și cu membri ai Comisiei.

perioada:1 aprilie 2015

Vizita în România a unei delegații a staff-ului Comisiei pentru buget a Adunării Naționale Populare a R.P. Chineze.

perioada:16 - 17 aprilie 2015

Vizita la Camera Deputaților a Comisiei pentru muncă și protecție socială a Camerei Deputaților și delegația Comisiei permanente pentru muncă și afaceri sociale din Parlamentul Norvegiei.

 

perioada:4 mai 2015

Vizita în Franța a unei delegații a unei delegații a Comisiei pentru comunitățile de români din afara granițelor țării.

perioada:5 - 8 mai 2015
Informare privind vizita la Paris a unei delegații a Comisiei pentru comunitățile de români din afara granițelor țării a Camerei Deputaților (Paris, Franța, 5 - 8 mai 2015) (BP769/27-05-2015)
vezi stenograma

Vizita la Camera Deputaților a delegației Comisiei pentru politică externă a Adunării Naționale bulgare, conduse de doamna deputat Dzhema Grozdanova, președintele comisiei

perioada:19 mai 2015

Deplasarea la Lisabona a domnului deputat Mircea Lubanovici, președintele Comisiei pentru comunitățile de români din afara granițelor țării, pentru a participa la Ziua Românilor din Portugalia.

perioada:30 mai - 2 iunie 2015

Vizita oficială la Vilnius a unei delegații a Comisiilor pentru politică externă din Camera Deputaților și Senat

perioada:21 - 23 iunie 2015
Informare privind participarea unei delegații parlamentare a Comisiei pentru politică externă la Vilnius (Vilnius, Lituania, 21 - 23 iunie 2015) (BP1053/31-08-2015)
vezi stenograma

Întâlnirea unui grup de tineri diplomați din Egipt, Irak și Tunisia cu membri ai Comisiei pentru politică externă a Camerei Deputaților, cu participarea Președinților Grupurilor parlamentare de prietenie cu aceste țări

perioada:15 septembrie 2015

Vizita la Camera Deputaților a delegației Organismului parlamentar specializat pentru controlul serviciilor de informații din Bundestag

perioada:16 septembrie 2015
Informare privind vizita la Camera Deputaților a unei delegații a Organismului de control parlamentar al Bundestag-ului (16 septembrie 2015) (BP1430/02-11-2015)
vezi stenograma

Vizita la Erevan a domnului deputat Laszlo Borbely, președintele Comisiei de politică externă a Camerei Deputaților, împreună cu o delegație a comisiei

perioada:21 - 23 septembrie 2015
Informare privind vizita în Armenia a delegației Comisiei pentru politică externă din Camera Deputaților (Erevan, Armenia, 21 - 23 septembrie 2015) (BP1299/12-10-2015)
vezi stenograma

Vizita la Camera Deputaților a unei delegații a Comitetului parlamentar pentru securitatea Republicii din Parlamentul italian, conduse de domnul senator Giacomo Stucchi, președintele Comitetului (primirea delegației de către domnul Președinte Valeriu Ștefan Zgonea și convorbiri comune la Comisiile pentru control SRI și SIE)

perioada:29 - 30 septembrie 2015
Informare privind vizita la Camera Deputaților a delegației Comitetului Parlamentar pentru Securitatea Republicii (COPASIR), din Parlamentul Republicii Italiene, conduse de domnul senator dr. Giacomo Stucchi, președintele comitetului (București, 29 - 30 septembrie 2015) (BP1478/09-11-2015)
vezi stenograma

Vizita la Camera Deputaților a unei delegații a Comisiei pentru afaceri federale si europene și mass-media din Parlamentul landului german Saxonia-Anhalt (Convorbiri la Comisiile pentru afaceri europene și apărare)

perioada:29 septembrie 2015

Vizita la Camera Deputaților a unei delegații a landului Hessen, conduse de doamna Lucia Puttrich, ministru de stat pentru afaceri europene (convorbiri la Comisia pentru afaceri europene și cu domnul deputat Ovidiu Ganț)

perioada:6 octombrie 2015

Vizita în România a delegației Comisiei pentru cooperare parlamentară  din Camera Reprezentanților Regionali a Republicii Indonezia

perioada:7 - 13 octombrie 2015

Vizita la Camera Deputaților a unei delegații a Fracțiunii SPD din Bundestag, conduse de purtătorul de cuvânt pentru politica de apărare, domnul deputat Rainer Arnold (convorbiri la Comisia pentru apărare)

perioada:7 octombrie 2015

Întâlnirea trilaterală a Comisiilor pentru politică externă din Parlamentele României, Bulgariei și Serbiei

perioada:21 - 23 octombrie 2015

Întâlnirea doamnei deputat Ana Birchall, președintele Comisiei pentru afaceri europene a Camerei Deputaților, cu domnul David Bakradze, ministrul de stat al integrării europene și euro-atlantice din Georgia

perioada:22 octombrie 2015

Întâlnirea membrilor Comisiilor pentru afaceri europene din Camera Deputaților și Senat și a membrilor Grupului parlamentar de prietenie cu Germania din Parlamentul României, cu o delegație a Comisiei pentru afaceri europene din Bundestag, condusă de domnul Gunther Krichbaum, președintele comisiei  

perioada:28 octombrie 2015

Întâlnirea comună a membrilor Comisiilor pentru politică externă din Camera Deputaților și Senat, cu domnul Claude Hesche, președintele Consiliului Statelor din Confederația Elvețiană (la Senat)

perioada:3 noiembrie 2015

Vizita la Camera Deputaților a unei delegații a Comisiei pentru administrație publică și dezvoltare regională a Camerei Deputaților a Republicii Cehe, în vederea unei întrevederi cu membri ai Comisiei pentru administrație publică și amenajarea teritoriului din Camera Deputaților

perioada:10 noiembrie 2015

Întâlnirea doamnei deputat Ana Birchall, președintele Comisiei pentru afaceri europene a Camerei Deputaților, cu domnul Jochen Bleicker, însărcinatul Ministerului federal german de Externe pentru relația cu statele membre ale Uniunii Europene

perioada:25 noiembrie 2015

Vizita la Camera Deputaților a unei delegații a Comisiei juridice din Adunarea Națională a Republicii Socialiste Vietnam

perioada:8 decembrie 2015
Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 4:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro