ARGEȘ
You are here: Home page > Parliamentary bodies 1992-1996 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > ARGEȘ Printable version
Legislature 1992-1996
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Drăguț Dumitru   PSM
2. Duță Adrian   PDSR
3. Jugravu Marin   PDSR
4. Nistor Iulian   PDSR
5. Nițu Vasile
until 22.02.1993
  PDSR
substitute by
Stan Vasile
since 23.02.1993
   PDSR  
6. Pițigoi Barbu   PNTCD
7. Popovici Dan Ion Cristian
until 27.03.1996
  PRM
substitute by
Leonăchescu Nicolae
since 7.05.1996
   PRM  
8. Rizescu Sergiu-George   PNTCD
9. Ursu Doru-Viorel   PD   Indep.
10. Zgondea Gheorghe   PDSR
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 24 march 2019, 9:51
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro