BUCUREȘTI
Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1990-1992 > Senatul > Circumscriptii electorale > BUCUREȘTI Versiunea pentru printare
Legislatura 1990-1992
 Nr. 
 crt. 
Nume și prenume Formațiunea politică
1. Anagnoste Victor
până în 16.01.1991
    FSN
înlocuit de
Bărbulescu Constantin
din 5.02.1991
     FSN
2. Bîrlădeanu Alexandru Bîrlădeanu Alexandru   FSN
3. Bleahu Marcian-David Bleahu Marcian-David   MER
4. Cajal Nicolae Cajal Nicolae   Indep.
5. Câmpeanu Radu Anton Câmpeanu Radu Anton   PNL
6. Coteanu Ion     FSN
7. Iacob Caius     PNTCD
8. Manolache Adrian
până în 13.06.1991
    PER
înlocuit de
Dumitrescu Constantin
din 5.03.1992
     PER
9. Manoliu Lia Manoliu Lia   FSN
10. Piru Alexandru
până în 1.09.1992
Piru Alexandru   FSN
11. Săndulescu Ionel
până în 23.03.1992
    PNL
înlocuita de
Tătărescu-Negropentes Maria Sanda
din 30.03.1992
Tătărescu-Negropentes Maria Sanda    PNL
12. Soare Mircea     FSN
13. Tatu Neculai Simeon Tatu Neculai Simeon   FSN
14. Vasilescu Valentin.     PER
15. Vulpescu Romulus Vulpescu Romulus   FSN
Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 6:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro