BUCUREȘTI
Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Circumscriptii electorale > BUCUREȘTI Versiunea pentru printare
Legislatura 1990-1992
 Nr. 
 crt. 
Nume și prenume Formațiunea politică
1. Babiuc Victor
până în 31.07.1990
  FSN
înlocuit de
Mirea Stelian Corneliu
din 31.07.1990
   FSN
2. Basgan Ion   PNL
3. Bălănescu Mihail   MER
4. Botnaru Sorin-Theodor   FSN
5. Bottez Sorin-Mircea
până în 1.09.1992
  PNL
înlocuit de
Gutzulescu Ion
din 3.09.1992
   PNL
6. Brătianu Ion   ULB
7. Canacheu Costică   FSN
8. Cazimir Ștefan   PLS
9. Constantinescu Constantin Klaps   PNTCD
10. Cosmin Victoria
până în 11.02.1991
  FSN
înlocuit de
Popescu George
din 14.01.1992
   FSN
11. Crăsnaru Daniela-Carmen   FSN
12. Cunescu Sergiu   PSDR
13. Diaconescu Ion   PNTCD
14. Dijmărescu Eugen
până în 31.07.1990
  FSN
înlocuit de
Iancu Mihai
din 31.07.1990
   FSN
15. Dochia Aurelian   FSN
16. Georgescu Adrian   FSN
17. Golu Mihail   FSN
18. Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin   PNTCD
19. Iorga Eugenia
din 21.01.1991
  FSN
20. Lăzărescu Dan Amedeu   PNL
21. Lixăndroiu Viorel   FSN
22. Manole Gheorghe   FSN
23. Mesaroș Serghei   GDC
24. Mihăiescu Teodor-Horia   FSN
25. Mureșan Liviu   FSN
26. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu   FSN
27. Nae Bedros Petru   PNL
28. Năstase Adrian
până în 31.07.1990
  FSN
înlocuita de
Ionescu Smaranda Eugenia
din 31.07.1990
   FSN
29. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae
până în 31.07.1990
  FSN
înlocuita de
Mihăilescu Teodora Dorina
din 31.07.1990
   FSN
30. Pascu Horia-Radu   PNL
31. Roman Petre
până în 31.07.1990
  FSN
înlocuita de
Iliescu Agata Maria (Nicolau)
din 31.07.1990
   FSN
32. Sarafoleanu Dorin
până în 13.09.1990
  FSN
înlocuit de
Pavlu Mircea
din 1.10.1990
   FSN
33. Scorțan Gheorghe-Dorin   FSN
34. Severin Adrian
până în 31.07.1990
  FSN
înlocuit de
Fleacă Dănuț Ioan
din 31.07.1990
   FSN
35. Sorescu Constantin   FSN
36. Teaci Dumitru   PDAR
37. Todiraș Ioan   PTLDR
38. Voicu Mihai   FSN
39. Weber Otto-Ernest   PER
40. Zaharia Corneliu-Dan
până în 17.10.1990
  FSN
înlocuit de
Radu Aurică
din 22.10.1990
   FSN
41. Zamfir Cătălin-Basarab
până în 31.07.1990
  FSN
înlocuit de
Gavaliugov Corneliu Dorin
din 31.07.1990
   FSN
42. Răducanu Gheorghe
ales la nivel național
  UDRR
43. Vosganian Varujan
ales la nivel național
  UAR
Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 18:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro