BUCUREȘTI
Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Camera Deputaților > Circumscriptii electorale > BUCUREȘTI Versiunea pentru printare
Legislatura 2008-2012
 Colegiul 
 uninominal 
Nume și prenume Formațiunea politică
la alegeri la sfârșitul
mandatului
1. Olteanu Bogdan
până în 19.10.2009
PNL
înlocuit de
Stroe Radu
din 1.02.2010
 PNL  
2. Budurescu Daniel-Stamate PNL
3. Orban Ludovic PNL
4. Canacheu Costică PDL
5. Pop Georgian PSD
6. Nassar Rodica PSD
7. Popa Florian PSD
8. Novac Cornelia Brîndușa PDL
9. Paleologu Theodor PDL
10. Croitoru Cătălin PDL PSD
11. Barbu Sulfina PDL
12. Petrescu Cristian PDL
13. Pirpiliu Ștefan Daniel PDL   Indep.
14. Zătreanu Dan-Radu PDL
15. Prigoană Vasile-Silviu PDL   Indep.
16. Andon Sergiu
până în 11.09.2012
PC
17. Jipa Florina Ruxandra PSD   Indep.
18. Burcău Doina PSD
19. Popa Daniela
până în 1.02.2010
PC
înlocuita de
Trandafir Teodora Virginia
din 5.05.2010 - până în feb. 2012
 PDL  
20. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD   Indep.
21. Chiriță Dumitru PSD
22. Gorghiu Alina-Ștefania PNL
23. Vasile Aurelia PSD   Indep.
24. Geantă Florian Daniel PDL
25. Udrea Elena Gabriela PDL
26. Florea Damian PC
27. Pieptea Cornel
până în 27.06.2012
PNL
28. Liga Dănuț PDL
Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 noiembrie 2017, 6:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro