GALAȚI
You are here: Home page > Parliamentary bodies 1992-1996 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > GALAȚI Printable version
Legislature 1992-1996
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Arhire Constantin
since 26.10.1992
  PD
2. Călin Nestor   PSDR   Indep.
3. Chirilă Trifu   PDSR
4. Chivu Neculai   PDSR
5. Gogoncea Dan-Lilion
since 26.10.1992 - until 4.11.1993
  PDSR
substitute by
Danilescu Ion
since 16.11.1993
   PDSR    Indep.
6. Iamandi Ioan-Cătălin
since 26.10.1992
  PDSR
7. Lari-Iorga Leonida   PNTCD   Indep.
8. Leonte Mircea   PDSR
9. Lixăndroiu Viorel   PD
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 22 july 2019, 0:31
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro