HUNEDOARA
You are here: Home page > Parliamentary bodies 1992-1996 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > HUNEDOARA Printable version
Legislature 1992-1996
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Ana Gheorghe   PDSR
2. Bucur Mihail   PNTCD
3. Hortopan Ion   PRM
4. Ifrim Dumitru   PSDR
5. Șteolea Petru   PUNR
6. Știrbu Aurel   PDSR
7. Takács Albert Csaba
since 26.10.1992 - until 14.03.1994
  UDMR
substitute by
Fekete Jolt Zoltan
since 7.04.1994
   UDMR  
8. Timiș Ioan   PD   Indep.
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 23 july 2019, 18:56
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro