OLT
You are here: Home page > Parliamentary bodies 1992-1996 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > OLT Printable version
Legislature 1992-1996
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Argeșanu Valentin   PNTCD
2. Chiostec Mircea   PDSR   Indep.
3. Cojocaru Anișoara   PDSR
4. Diaconescu Marin
until 15.03.1993
  PDSR
substitute by
Bagdasar Simion
since 15.03.1993
   PDSR  
5. Gâtan Ilie   PDSR   Indep.
6. Ionică Marin
since 26.10.1992 - until 2.11.1992
  PD
substitute by
Ilie Ștefan
since 4.02.1993
   PD  
7. Viziru Mihail
until 4.09.1995
  PSM
substitute by
Popescu Costel-Eugen
since 4.09.1995
   PSM  
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 20 august 2019, 16:39
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro