OLT
Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Circumscriptii electorale > OLT Versiunea pentru printare
Legislatura 1992-1996
 Nr. 
 crt. 
Nume și prenume Formațiunea politică
la alegeri la sfârșitul
mandatului
1. Argeșanu Valentin Argeșanu Valentin   PNTCD
2. Chiostec Mircea Chiostec Mircea   PDSR   Indep.
3. Cojocaru Anișoara Cojocaru Anișoara   PDSR
4. Diaconescu Marin
până în 15.03.1993
Diaconescu Marin   PDSR
înlocuit de
Bagdasar Simion
din 15.03.1993
Bagdasar Simion    PDSR  
5. Gâtan Ilie Gâtan Ilie   PDSR   Indep.
6. Ionică Marin
din 26.10.1992 - până în 2.11.1992
Ionică Marin   PD
înlocuit de
Ilie Ștefan
din 4.02.1993
Ilie Ștefan    PD  
7. Viziru Mihail
până în 4.09.1995
Viziru Mihail   PSM
înlocuit de
Popescu Costel-Eugen
din 4.09.1995
Popescu Costel-Eugen    PSM  
Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 august 2019, 20:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro