Activitate parlamentară
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Mircea Ionescu-Quintus Versiunea pentru printare

Mircea IONESCU-QUINTUS
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR - Presedintele Senatului - din feb. 2000
ales senator în circumscriptia electorala nr.30 PRAHOVA
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Președinte
 feb. - iun. 2000 
 sep. - dec. 1999 - Vicepreședinte
 feb. - iun. 1999 
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (până în feb. 2000)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din feb. 1997 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 4, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 8:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro