Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-prezent > Parlamentul României > Comisii > Constituție Versiunea pentru printare
2012-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Chelaru Ioan
președinte din 1 apr. 2015
senator PSD  
2. Vicepreședinți Ciucă Liviu-Bogdan deputat ALDE  
3.   Fenechiu Cătălin-Daniel deputat neafiliat  
4.   Máté András-Levente deputat UDMR  
5.   Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL  
6. Secretari Iordache Florin deputat PSD  
7.   Pambuccian Varujan deputat Minoritati  
8. Membri Andronache Gabriel deputat PNL  
9.   Boboc Cătălin senator PNL 02.03.2015
10.   Cupșa Ioan deputat PNL 02.03.2015
11.   Donțu Ovidiu Liviu senator PSD  
12.   Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD 11.03.2014
13.   Emacu Gheorghe deputat UNPR  
14.   Hașotti Puiu senator PNL 02.03.2015
15.   Motreanu Dan-Ștefan deputat PNL  
16.   Nica Nicolae-Ciprian deputat PSD  
17.   Nicolăescu Gheorghe-Eugen deputat PNL 02.03.2015
18.   Oltean Ioan deputat PNL 18.06.2013
19.   Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator PLC 09.02.2015
20.   Șimon Gheorghe deputat PSD 01.04.2015
21.   Vochițoiu Haralambie senator neafiliat  
1. Membri supleanți Biró Rozalia Ibolya senator UDMR  
2.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL  
3.   Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati  
4.   Ionescu Aurelian deputat ALDE  
5.   Miron Vasilica Steliana senator PNL  
6.   Petric Octavian
supleant din 1 apr. 2015
deputat PSD  
7.   Stragea Sorin Constantin
supleant din 17 apr. 2013
deputat PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Antonescu George Crin Laurențiu senator PNL   02.03.2015
2. Vicepreședinți Chelaru Ioan senator PSD   01.04.2015
3. Membri supleanți Adam Ioan deputat PSD   17.04.2013
4.   Stoica Ștefan-Bucur deputat PDL 25.02.2013  

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Adam Ioan deputat PSD 17.04.2013 19.01.2015
2. Andronache Gabriel deputat PNL   18.06.2013
3. Antonescu George Crin Laurențiu senator PNL   02.03.2015
4. Chiriac Viorel senator PSD   17.04.2013
5. Chiuariu Tudor-Alexandru senator PNL   02.03.2015
6. Florea Daniel deputat PSD   27.06.2016
7. Gorghiu Alina-Ștefania deputat PNL   02.03.2015
8. Greblă Toni senator neafiliat   18.12.2013
9. Podașcă Gabriela-Maria deputat PSD   09.02.2015
10. Roman Petre deputat PNL   09.02.2015
11. Scutaru Adrian George deputat PNL   19.12.2014
12. Stoica Ștefan-Bucur deputat PDL   15.10.2013
13. Tișe Alin Păunel senator PNL   01.07.2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 27 august 2016, 12:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro