Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-prezent > Parlamentul României > Comisii > Legi electorale Versiunea pentru printare
2012-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Vlase Petru Gabriel
președinte din 6 oct. 2015
deputat PSD  
2. Vicepreședinți Adam Luminița-Pachel deputat UNPR  
3.   Podașcă Gabriela-Maria
vicepreședinte din 1 apr. 2015
deputat PSD 03.02.2015
4. Secretari Márton Árpád-Francisc deputat UDMR  
5.   Pambuccian Varujan deputat Minoritati  
6. Membri Chiriac Viorel senator PSD 16.06.2015
7.   Dobre Victor Paul deputat PNL 03.12.2014
8.   Federovici Doina Elena senator PSD  
9.   Hașotti Puiu senator PNL  
10.   Nicolicea Eugen deputat PSD  
11.   Nistor Vasile senator PLC 09.02.2015
12.   Oltean Ioan deputat PNL  
13.   Tișe Alin Păunel senator PNL 03.12.2014
14.   Voicu Mihai Alexandru deputat PNL  
15.   Zgonea Valeriu Ștefan deputat neafiliat  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Voicu Mihai Alexandru deputat PNL 01.04.2015 06.10.2015
2.   Zgonea Valeriu Ștefan deputat neafiliat   01.04.2015

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Adam Ioan deputat PSD   17.04.2013
2. Chiriac Viorel senator PSD 17.04.2013 09.02.2015
3. Ghișe Ioan senator PLC   03.12.2014
4. Mihai Neagu senator UNPR   16.06.2015
5. Mitrea Miron Tudor deputat PSD   03.02.2015
6. Volosevici Andrei-Liviu senator PNL   03.12.2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 iulie 2016, 1:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro