Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Drepturile omului Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Iusein Ibram Ibram Iusein
președinte din 22 mar. 2016
Minoritati 16.03.2016
2. Vicepreședinți Tamara-Dorina Ciofu Ciofu Tamara-Dorina
vicepreședinte din 25 mar. 2013
PSD  
3.   Tudor Ciuhodaru Ciuhodaru Tudor
vicepreședinte din 6 noi. 2013
PSD 08.10.2013
4.   Ioan Viorel Teodorescu Teodorescu Ioan Viorel
vicepreședinte din 26 mai 2015
PNL 20.05.2015
5. Membri Remus-Florinel Cernea Cernea Remus-Florinel neafiliat  
6.   Mircea Lubanovici Lubanovici Mircea PNL  
7.   Nicolae Păun Păun Nicolae Minoritati  
8.   Claudiu-Andrei Tănăsescu Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE 27.05.2014
9.   Elena Gabriela Udrea Udrea Elena Gabriela neafiliat 27.05.2014
10.   Mihai Alexandru Voicu Voicu Mihai Alexandru PNL  
11.   Valeriu Ștefan Zgonea Zgonea Valeriu Ștefan neafiliat 22.06.2016

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Nicolae Păun Păun Nicolae Minoritati   22.03.2016
2. Vicepreședinți Ioan Dîrzu Dîrzu Ioan PSD   19.03.2013
3.   Ion Cristinel Marian Marian Ion Cristinel UNPR   06.11.2013
4.   Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei UNPR 03.03.2015 20.05.2015
5. Secretari Gábor Kereskényi Kereskényi Gábor UDMR 09.06.2015  
6.   Attila-Gabor Markó Markó Attila-Gabor UDMR   01.04.2015
7.   Ioan Sorin Roman Roman Ioan Sorin PSD 20.12.2012 28.11.2016

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Dorel-Gheorghe Căprar Căprar Dorel-Gheorghe PSD   04.02.2014
2. Dănuț Culețu Culețu Dănuț PNL   08.05.2013
3. Ioan Dîrzu Dîrzu Ioan PSD   19.03.2013
4. Titi Holban Holban Titi PSD 03.06.2014 11.03.2015
5. Gábor Kereskényi Kereskényi Gábor UDMR 27.05.2015 07.07.2016
6. Ion Cristinel Marian Marian Ion Cristinel UNPR   11.03.2014
7. Attila-Gabor Markó Markó Attila-Gabor UDMR   01.04.2015
8. Dan-Ștefan Motreanu Motreanu Dan-Ștefan PNL   17.09.2014
9. Romeo Florin Nicoară Nicoară Romeo Florin PNL   19.03.2013
10. Ioan Sorin Roman Roman Ioan Sorin PSD   28.11.2016
11. Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei UNPR 25.02.2015 20.05.2015
12. Radu Stroe Stroe Radu PSD   09.02.2015
13. Claudiu-Andrei Tănăsescu Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE   08.04.2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 aprilie 2019, 8:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro