Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Economică Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Șimon Gheorghe
președinte din 6 feb. 2018
PSD  
2. Vicepreședinți Itu Cornel
vicepreședinte din 14 noi. 2017
PSD  
3.   Mihalescul Dumitru
vicepreședinte din 15 iun. 2020
PNL  
4.   Mocanu Adrian PMP  
5. Membri Antal István-János UDMR  
6.   Botez Mihai-Cătălin USR  
7.   Burciu Cristina PNL  
8.   Durbacă Eugen PSD  
9.   Gheorghe Andrei Daniel PNL  
10.   Nistor Laurențiu PSD 28.02.2017
11.   Oprișcan Mihai Doru PSD  
12.   Pistru Eusebiu-Manea PSD  
13.   Presură Alexandra PSD  
14.   Prisnel Adrian-Claudiu USR 12.09.2018
15.   Stoica Bogdan-Alin Minoritati  
16.   Tripa Florin-Dan PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Nistor Laurențiu PSD 28.02.2017 06.02.2018
2.   Tudose Mihai PRO România   28.02.2017
3. Vicepreședinți Ghilea Găvrilă PNL   03.06.2020
4.   Șimon Gheorghe PSD   14.11.2017
5. Secretari Cupă Ion PMP 20.06.2017 27.06.2017
6.   Durbacă Eugen PSD   20.06.2017
7.   Itu Cornel PSD   14.11.2017
8.   Vișan George-Gabriel PSD 14.11.2017 27.11.2019

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara Neafiliați   12.09.2018
2. Cupă Ion PMP 13.06.2017 27.06.2017
3. Ghilea Găvrilă PNL   03.06.2020
4. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România   28.02.2017
5. Tudose Mihai PRO România   19.06.2019
6. Vișan George-Gabriel PSD   27.11.2019

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 septembrie 2020, 4:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro