Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Cultură Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gabriel Țepelea Țepelea Gabriel PNȚCD/PER  
2. Vicepreședinți Constantin Gheorghe Gheorghe Constantin
vicepreședinte din 23 sep. 1993
PRM  
3.   Petre Sălcudeanu Sălcudeanu Petre
vicepreședinte din 15 sep. 1995
PDSR  
4. Secretari Árpád-Francisc Márton Márton Árpád-Francisc UDMR 09.11.1992
5.   Alexandru Sassu Sassu Alexandru PD  
6. Membri Călin-Emil Anastasiu Anastasiu Călin-Emil neafiliat  
7.   Ovidiu Genaru Bibire Bibire Ovidiu Genaru PDSR  
8.   Cornel Brahaș (Vițu Ionel) Brahaș (Vițu Ionel) Cornel neafiliat 05.10.1993
9.   Floarea Calotă Lupu Calotă Lupu Floarea PDSR  
10.   Daniel Mircea Diaconescu Diaconescu Daniel Mircea PNȚCD/PER 20.11.1995
11.   Constantin-Romeo Dragomir Dragomir Constantin-Romeo PL'93/PAC  
12.   Nicolae Drăghiea Drăghiea Nicolae neafiliat 13.09.1994
13.   Slavomir Gvozdenovici Gvozdenovici Slavomir Minoritati  
14.   Agata Maria (Nicolau) Iliescu Iliescu Agata Maria (Nicolau) PDSR  
15.   Rada Istrate Istrate Rada PD 09.11.1992
16.   Sándor Kónya-Hamar Kónya-Hamar Sándor UDMR 13.09.1994
17.   Lazăr Lădariu Lădariu Lazăr PUNR  
18.   Ioan Maier Maier Ioan PDSR  
19.   Mircea Ioan Popa Popa Mircea Ioan PNȚCD/PER  
20.   Costel-Eugen Popescu Popescu Costel-Eugen Socialist 19.09.1995
21.   Ionel Roman Roman Ionel neafiliat  
22.   Ștefan Tcaciuc Tcaciuc Ștefan Minoritati 14.09.1995
23.   Dionisie Vitcu Vitcu Dionisie PDSR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Eugen Barbu Barbu Eugen PRM 07.09.1993
2.   Petre Sălcudeanu Sălcudeanu Petre PDSR 23.09.1993

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Eugen Barbu Barbu Eugen PRM 23.09.1993
2. Mitică Bălăeț Bălăeț Mitică neafiliat 09.11.1992
3. Mihail Bucur Bucur Mihail PNȚCD/PER 08.09.1993
4. Mircea-Adrian Ichim Ichim Mircea-Adrian PDSR 01.03.1993
5. Benedek Nagy Nagy Benedek UDMR 09.11.1992
6. Mihăiță Postolache Postolache Mihăiță PD 09.11.1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 aprilie 2021, 3:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro