Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1996-2000 > Camera Deputaților > Comisii > Cultură Versiunea pentru printare
1996-2000

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Țepelea Gabriel PNȚCD  
2. Vicepreședinți Filipescu Ileana
vicepreședinte din 14 sep. 1998
USD-PD 14.09.1998
3.   Moldoveanu Eugenia PDSR  
4. Secretari Hașotti Puiu PNL  
5.   Voicu Mădălin-Ștefan Minoritati  
6. Membri Badea Alexandru Ioan PNȚCD  
7.   Darie Simion PDSR  
8.   Gvozdenovici Slavomir Minoritati  
9.   Iorgulescu Adrian PNȚCD  
10.   Kakasi Alexandru UDMR  
11.   Lari-Iorga Leonida PRM  
12.   Lădariu Lazăr PUNR  
13.   Márton Árpád-Francisc UDMR  
14.   Muscă Monica Octavia PNL  
15.   Nicolae Jianu PNȚCD  
16.   Nicolicea Eugen PDSR  
17.   Pîslaru Dumitru PDSR  
18.   Vetișanu Vasile neafiliat  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Sassu Alexandru USD-PD 14.09.1998

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Babiuc Victor PNL 30.04.1998 14.09.1998
2. Filipescu Ileana USD-PD   30.04.1998
3. Gheciu Radu-Sever-Cristian PNL   30.10.1997
4. Mazăre Radu Ștefan neafiliat   27.06.2000
5. Sassu Alexandru USD-PD   22.02.1999
6. Șerban Gheorghe PNȚCD   31.12.1998

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 4:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro