Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Nicolicea Eugen
președinte din 4 ian. 2017
PSD  
2. Vicepreședinți Cătăniciu Steluța-Gustica
vicepreședinte din 14 iun. 2017
ALDE  
3.   Florea Oana-Consuela PSD  
4.   Varga Vasile PNL  
5. Secretari Dunava Costel Neculai PSD  
6.   Tănăsescu Alina-Elena
secretar din 14 iun. 2017
PSD  
7. Membri Ambrus Izabella-Agnes UDMR  
8.   Andronache Gabriel PNL  
9.   Bălănescu Alexandru PSD  
10.   Căruceru Aida-Cristina PSD  
11.   Cupșa Ioan PNL  
12.   Dehelean Silviu USR  
13.   Grosaru Andi-Gabriel Minoritati  
14.   Halici Nicușor PSD 16.05.2017
15.   Ion Stelian-Cristian USR  
16.   Iordache Florin PSD  
17.   Macovei Silviu Nicu PSD  
18.   Márton Árpád-Francisc UDMR  
19.   Popa Mihai Valentin PSD  
20.   Popa Ștefan-Ovidiu PSD  
21.   Predoiu Marian-Cătălin PNL  
22.   Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL  
23.   Sitterli Ovidiu-Ioan PSD  
24.   Steriu Valeriu-Andrei PMP  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Iordache Florin PSD   04.01.2017
2. Vicepreședinți Tănăsescu Alina-Elena PSD   14.06.2017
3. Secretari Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE   14.06.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Cosma Andreea PSD 01.02.2017 16.05.2017
2. Prișcă Răzvan Sorin PNL   21.02.2017
3. Simonis Alfred - Robert PSD   01.02.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 27 iunie 2017, 8:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro