Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Administrație Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ion Toma Toma Ion
președinte din 16 sep. 2014
neafiliat 16.09.2014
2. Vicepreședinți Marin-Adrănel Cotescu Cotescu Marin-Adrănel
vicepreședinte din 18 mar. 2014
PNL 18.03.2014
3. Secretari Ioan Deneș Deneș Ioan
secretar din 4 feb. 2015
PSD  
4. Membri Marius Bălu Bălu Marius PNL 11.06.2013
5.   Viorel Chiriac Chiriac Viorel PSD  
6.   Ioan Cristina Cristina Ioan PNL 03.03.2014
7.   Laszlo Attila Klarik Klarik Laszlo Attila UDMR  
8.   Sorin Constantin Lazăr Lazăr Sorin Constantin PSD 04.02.2015
9.   Dragoș Luchian Luchian Dragoș PNL 18.03.2014
10.   Emil-Marius Pașcan Pașcan Emil-Marius PNL 17.03.2014
11.   Ion Simeon Purec Purec Ion Simeon PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Darius Bogdan Vâlcov Vâlcov Darius Bogdan PSD  
2. Vicepreședinți Ion Popa Popa Ion PNL 18.03.2014
3. Secretari Mihai-Viorel Fifor Fifor Mihai-Viorel PSD 04.02.2015

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Leonard Cadăr Cadăr Leonard PSD 11.06.2013
2. Mihai-Viorel Fifor Fifor Mihai-Viorel PSD 04.02.2015
3. Viorel Grigoraș Grigoraș Viorel PNL 18.03.2014
4. Nicolae Moga Moga Nicolae PSD 03.03.2014
5. Ion Popa Popa Ion PNL 18.03.2014
6. Darius Bogdan Vâlcov Vâlcov Darius Bogdan PSD 16.09.2014
7. Andrei-Liviu Volosevici Volosevici Andrei-Liviu PLC 17.03.2014

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 7 august 2022, 22:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro