Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Știrbu Aurel
președinte din 8 dec. 1993
PDSR  
2. Vicepreședinți Dobrescu Răsvan PNȚCD/PER  
3.   Stancov George-Iulian PD  
4. Secretari Nicu Vintilă
secretar din 8 dec. 1993
PDSR 15.02.1993
5.   Toduț Gheorghe
secretar din 15 feb. 1996
PL'93/PAC 13.09.1994
6. Membri Bălăeț Mitică neafiliat 27.04.1993
7.   Cazimir Ștefan PDSR  
8.   Dobrescu Ion neafiliat 09.11.1992
9.   Dumitriu Marian PDSR  
10.   Gâtan Ilie neafiliat  
11.   Gorun Gheorghe PL'93/PAC  
12.   Iamandi Ioan-Cătălin PDSR 26.10.1992
13.   Iosif Ovidiu-Valeriu PUNR  
14.   Lupu Vasile PNȚCD/PER 11.09.1995
15.   Mureșan Ioan PRM  
16.   Olteanu Mihail PDSR  
17.   Popescu Emil-Teodor PNȚCD/PER  
18.   Putin Emil-Livius-Nicolae PSDR 09.09.1996
19.   Roșca Nicolae PDSR  
20.   Severin Adrian PD  
21.   Székely Ervin-Zoltan UDMR  
22.   Tănasie Petru neafiliat  
23.   Tokay Gheorghe UDMR 03.05.2005
24.   Țărnea Marta Nora PD 17.10.1995

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Tănasie Petru neafiliat 08.12.1993
2. Secretari Dobrescu Ion neafiliat 15.02.1996
3.   Știrbu Aurel PDSR 08.12.1993

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Lascu Ilie PDSR   16.02.1993
2. Putin Emil-Livius-Nicolae PSDR 11.09.1995 01.02.1996
3. Sinkó Stefan UDMR   07.04.1995
4. Videanu Adriean PD   20.02.1995

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 noiembrie 2020, 21:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro