Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Eugen Nicolicea Nicolicea Eugen
președinte din 4 ian. 2017
PSD  
2. Vicepreședinți Steluța-Gustica Cătăniciu Cătăniciu Steluța-Gustica
vicepreședinte din 14 iun. 2017
ALDE  
3.   Oana-Consuela Florea Florea Oana-Consuela PSD  
4.   Vasile Varga Varga Vasile PNL  
5. Secretari Costel Neculai Dunava Dunava Costel Neculai PSD  
6.   Alina-Elena Tănăsescu Tănăsescu Alina-Elena
secretar din 14 iun. 2017
PSD  
7. Membri Izabella-Agnes Ambrus Ambrus Izabella-Agnes UDMR  
8.   Gabriel Andronache Andronache Gabriel PNL  
9.   Alexandru Bălănescu Bălănescu Alexandru PSD  
10.   Aida-Cristina Căruceru Căruceru Aida-Cristina PSD  
11.   Ioan Cupșa Cupșa Ioan PNL  
12.   Silviu Dehelean Dehelean Silviu USR  
13.   Cristian Ghinea Ghinea Cristian USR 26.09.2017
14.   Claudia Gilia Gilia Claudia PSD 13.09.2017
15.   Andi-Gabriel Grosaru Grosaru Andi-Gabriel Minoritati  
16.   Nicușor Halici Halici Nicușor PSD 16.05.2017
17.   Stelian-Cristian Ion Ion Stelian-Cristian USR  
18.   Florin Iordache Iordache Florin PSD  
19.   Silviu Nicu Macovei Macovei Silviu Nicu PSD  
20.   Árpád-Francisc Márton Márton Árpád-Francisc UDMR  
21.   Mihai Valentin Popa Popa Mihai Valentin PSD  
22.   Ștefan-Ovidiu Popa Popa Ștefan-Ovidiu PSD  
23.   Marian-Cătălin Predoiu Predoiu Marian-Cătălin PNL  
24.   Valeria-Diana Schelean-Șomfelean Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL  
25.   Cristina Trăilă Trăilă Cristina PNL 05.09.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Florin Iordache Iordache Florin PSD   04.01.2017
2. Vicepreședinți Alina-Elena Tănăsescu Tănăsescu Alina-Elena PSD   14.06.2017
3. Secretari Steluța-Gustica Cătăniciu Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE 14.06.2017 14.06.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Andreea Cosma Cosma Andreea PSD 01.02.2017 16.05.2017
2. Răzvan Sorin Prișcă Prișcă Răzvan Sorin PNL   21.02.2017
3. Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD   01.02.2017
4. Ovidiu-Ioan Sitterli Sitterli Ovidiu-Ioan neafiliat   13.09.2017
5. Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei PMP   26.09.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 5:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro