Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Nicușor Halici Halici Nicușor
președinte din 3 oct. 2018
PSD 16.05.2017
2. Vicepreședinți Steluța-Gustica Cătăniciu Cătăniciu Steluța-Gustica
vicepreședinte din 14 iun. 2017
PSD  
3.   Costel Neculai Dunava Dunava Costel Neculai
vicepreședinte din 27 mar. 2018
PSD  
4.   Vasile Varga Varga Vasile PNL  
5. Secretari Aida-Cristina Căruceru Căruceru Aida-Cristina
secretar din 9 mai 2018
PSD  
6.   Alina-Elena Tănăsescu Tănăsescu Alina-Elena
secretar din 14 iun. 2017
PSD  
7. Membri Izabella-Agnes Ambrus Ambrus Izabella-Agnes UDMR  
8.   Gabriel Andronache Andronache Gabriel PNL  
9.   Vasile Axinte Axinte Vasile PSD 04.09.2019
10.   Alexandru Bălănescu Bălănescu Alexandru PRO România  
11.   Ioan Cupșa Cupșa Ioan PNL  
12.   Silviu Dehelean Dehelean Silviu USR  
13.   Vlad-Emanuel Duruș Duruș Vlad-Emanuel USR 07.11.2017
14.   Laura-Mihaela Fulgeanu-Moagher Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD 06.02.2019
15.   Claudia Gilia Gilia Claudia PSD 13.09.2017
16.   Andi-Gabriel Grosaru Grosaru Andi-Gabriel Minoritati  
17.   Stelian-Cristian Ion Ion Stelian-Cristian USR  
18.   Silviu Nicu Macovei Macovei Silviu Nicu PSD  
19.   Eugen Nicolicea Nicolicea Eugen PSD  
20.   Mihai Valentin Popa Popa Mihai Valentin PRO România  
21.   Ștefan-Ovidiu Popa Popa Ștefan-Ovidiu PSD  
22.   Marian-Cătălin Predoiu Predoiu Marian-Cătălin PNL  
23.   Valeria-Diana Schelean-Șomfelean Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL  
24.   Ciprian-Constantin Șerban Șerban Ciprian-Constantin PSD 11.09.2019
25.   Cristina Trăilă Trăilă Cristina PNL 05.09.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Florin Iordache Iordache Florin PSD   04.01.2017
2.   Eugen Nicolicea Nicolicea Eugen PSD 04.01.2017 03.10.2018
3. Vicepreședinți Oana-Consuela Florea Florea Oana-Consuela PSD   13.02.2018
4.   Alina-Elena Tănăsescu Tănăsescu Alina-Elena PSD   14.06.2017
5. Secretari Steluța-Gustica Cătăniciu Cătăniciu Steluța-Gustica PSD   14.06.2017
6.   Costel Neculai Dunava Dunava Costel Neculai PSD   27.03.2018

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Radu Babuș Babuș Radu PSD 13.02.2018 06.02.2019
2. Andreea Cosma Cosma Andreea PSD 01.02.2017 16.05.2017
3. Oana-Consuela Florea Florea Oana-Consuela PSD   13.02.2018
4. Cristian Ghinea Ghinea Cristian USR 26.09.2017 07.11.2017
5. Florin Iordache Iordache Florin PSD   23.11.2020
6. Árpád-Francisc Márton Márton Árpád-Francisc UDMR   11.09.2019
7. Răzvan Sorin Prișcă Prișcă Răzvan Sorin PNL   21.02.2017
8. Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD   01.02.2017
9. Ovidiu-Ioan Sitterli Sitterli Ovidiu-Ioan PNL   13.09.2017
10. Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei PSD   26.09.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 5 decembrie 2020, 1:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro