Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1996-2000 > Senatul > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
1996-2000

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Membri Dumitru Badea Badea Dumitru PRM  
2.   Ioan Burghelea Burghelea Ioan PNȚCD  
3.   Niculae Cerveni Cerveni Niculae PNL 09.12.1996
4.   Clonaru Victor PNȚCD 15.11.1999
5.   Răsvan Dobrescu Dobrescu Răsvan PNȚCD  
6.   György Frunda Frunda György UDMR  
7.   Cazimir Benedict Ionescu Ionescu Cazimir Benedict neafiliat  
8.   Petre Ninosu Ninosu Petre PDSR  
9.   Opriș Octavian PDSR  
10.   Ion Predescu Predescu Ion PDSR  
11.   Valentin Zoltán Puskás Puskás Valentin Zoltán UDMR 04.02.1999
12.   Doru Ioan Tărăcilă Tărăcilă Doru Ioan PDSR 17.02.1997
13.   Vasile Ungureanu Ungureanu Vasile PNL 02.02.2000

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Nistor Bădiceanu Bădiceanu Nistor PNȚCD 15.11.1999
2. Marcu Burtea Burtea Marcu PDSR 17.02.1997
3. Costică Ciurtin Ciurtin Costică neafiliat 27.05.1999
4. Péter Eckstein Kovács Eckstein Kovács Péter UDMR 04.02.1999
5. Mircea Ionescu-Quintus Ionescu-Quintus Mircea PNL 02.02.2000
6. Vasile Ungureanu Ungureanu Vasile PNL 27.05.1999
7. Eugen Vasiliu Vasiliu Eugen PNL 09.12.1996

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 august 2020, 15:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro