Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Apărare Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Roman Petre PD 09.11.1992
2. Vicepreședinți Baciu Severin PDSR  
3.   Șuta Vasile PUNR  
4. Secretari Ionescu Constantin PNȚCD/PER  
5.   Mangiurea Anton-Marin PDSR  
6. Membri Alexandru Nicolae PD  
7.   Călin Nestor neafiliat  
8.   Crișan Eugen PUNR 21.09.1993
9.   Gavaliugov Corneliu Dorin PD  
10.   Hoară Constantin Emil Socialist  
11.   Ivanovici Constantin PDSR  
12.   Lițiu Petru PL'93/PAC  
13.   Matei Vasile PUNR  
14.   Munteanu Vasile Dorin PDSR  
15.   Nică Mihail PNȚCD/PER  
16.   Petrescu Ovidiu Cameliu PDSR  
17.   Pitca Adrian Constantin PDSR 26.11.1992
18.   Popa Ion Gheorghe neafiliat  
19.   Rákóczi Ludovic UDMR 10.03.1994
20.   Răducanu Gheorghe Minoritati 27.10.1995
21.   Szilágyi Zoltan UDMR  
22.   Tănasă Ioan PRM  
23.   Tânjală Ulis Mihai PDSR 23.03.1995
24.   Tobă Francisc PDSR  
25.   Vasilescu Valentin. PNȚCD/PER  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Alecsandrescu Nicolae PNȚCD/PER 07.06.1993
2. Babiuc Victor PD 09.11.1992
3. Mazalik Iosif Alfréd UDMR 10.03.1994
4. Rusu Horia Mircea PL'93/PAC 10.03.1994
5. Șerdin Nicolae PDSR 15.03.1995

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 4:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro