Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Camera Deputaților > Comisii > Politică externă Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte László Borbély Borbély László
președinte din 9 mai 2012
UDMR 08.05.2012
2. Vicepreședinți Manuela Mitrea Mitrea Manuela PSD  
3.   Marius Rogin Rogin Marius PD-L  
4. Secretari Ștefan Buciuta Buciuta Ștefan Mino.  
5.   Alin Augustin Florin Popoviciu Popoviciu Alin Augustin Florin PD-L  
6. Membri Iosif Veniamin Blaga Blaga Iosif Veniamin PD-L  
7.   Octavian Bot Bot Octavian PNL 07.06.2011
8.   Daniel-Stamate Budurescu Budurescu Daniel-Stamate PNL  
9.   Petru Farago Farago Petru UDMR 08.02.2010
10.   Ovidiu Victor Ganț Ganț Ovidiu Victor Mino.  
11.   Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD  
12.   Oana Niculescu-Mizil Ștefănescu Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana neafiliat  
13.   Daniel Vasile Oajdea Oajdea Daniel Vasile neafiliat  
14.   Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PSD 08.03.2011
15.   Georgian Pop Pop Georgian PSD 08.03.2011
16.   Călin Constantin Anton Popescu-Tăriceanu Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL  
17.   Ionuț-Marian Stroe Stroe Ionuț-Marian PNL 08.03.2011
18.   Eugen Constantin Uricec Uricec Eugen Constantin PSD 24.05.2011
19.   Mihai Alexandru Voicu Voicu Mihai Alexandru PNL  
20.   Sever Voinescu-Cotoi Voinescu-Cotoi Sever PD-L  
21.   Dan-Radu Zătreanu Zătreanu Dan-Radu PD-L 08.03.2011

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte László Borbély Borbély László UDMR   22.12.2009
2.   Attila Korodi Korodi Attila UDMR 02.02.2010 08.05.2012

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. László Borbély Borbély László UDMR   22.12.2009
2. Octavian Bot Bot Octavian PNL   24.05.2011
3. Ileana Cristina Dumitrache Dumitrache Ileana Cristina PSD   08.09.2010
4. András György Edler Edler András György UDMR   08.02.2010
5. Monica Maria Iacob Ridzi Iacob Ridzi Monica Maria neafiliat 08.02.2010 08.03.2011
6. Dragoș-Adrian Iftime Iftime Dragoș-Adrian PD-L 20.10.2009 19.03.2012
7. Attila Korodi Korodi Attila UDMR 22.12.2009 08.05.2012
8. Carmen-Ileana Mihălcescu Mihălcescu Carmen-Ileana PSD   08.02.2010
9. Adrian Năstase Năstase Adrian PSD   20.06.2012
10. Marius Neculai Neculai Marius neafiliat   04.03.2009
11. Bogdan Olteanu Olteanu Bogdan PNL   21.04.2009
12. Daniela Popa Popa Daniela PSD   01.02.2010
13. Teodor-Marius Spînu Spînu Teodor-Marius PD-L 19.10.2009 08.02.2010
14. Gelu Vișan Vișan Gelu PD-L   23.11.2010

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 2:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro