Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Politică externă Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Biró Rozália-Ibolya UDMR  
2. Vicepreședinți Ardelean Ben-Oni PNL  
3.   Barna Ilie Dan USR  
4.   Nasra Gabriel-Horia
vicepreședinte din 21 feb. 2018
PSD 13.02.2018
5. Secretari Culeafă Mihai PNL  
6.   Furtună Mirela PSD  
7. Membri Anastase Roberta Alma PNL  
8.   Balan Ioan PNL  
9.   Bogaciu Alexandra-Corina Neafiliați 13.06.2018
10.   Constantin Daniel Neafiliați  
11.   Cosma Andreea PSD 16.05.2017
12.   Dobrovie Matei-Adrian PNL  
13.   Dumitrache Ileana Cristina PSD  
14.   Ganț Ovidiu Victor Minoritati  
15.   Gerea Andrei Dominic ALDE 13.06.2017
16.   Gherman Dumitru PSD 13.09.2017
17.   Intotero Natalia-Elena PSD  
18.   Korodi Attila UDMR  
19.   Rotaru Răzvan-Ilie PSD  
20.   Tomac Eugen PMP  
21.   Voicu Mihai Alexandru PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Intotero Natalia-Elena PSD 21.02.2018

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Coste Marina-Adelina PSD   13.08.2017
2. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD   07.03.2017
3. Luca Andaluzia PSD   04.01.2017
4. Lupașcu Costel PSD   11.04.2017
5. Podașcă Gabriela-Maria Neafiliați 21.02.2018 13.06.2018
6. Ponta Victor-Viorel Neafiliați   13.06.2018
7. Văcaru Alin Vasile Neafiliați 01.02.2017 13.06.2018
8. Vîrză Mihăiță PSD 13.09.2017 24.10.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 decembrie 2018, 2:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro