Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Politică externă Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Rozália-Ibolya Biró Biró Rozália-Ibolya UDMR  
2. Vicepreședinți Ben-Oni Ardelean Ardelean Ben-Oni PNL  
3.   Ilie Dan Barna Barna Ilie Dan USR  
4.   Natalia-Elena Intotero Intotero Natalia-Elena PSD  
5. Secretari Mihai Culeafă Culeafă Mihai PNL  
6.   Mirela Furtună Furtună Mirela PSD  
7. Membri Roberta Alma Anastase Anastase Roberta Alma PNL  
8.   Ioan Balan Balan Ioan PNL  
9.   Daniel Constantin Constantin Daniel Neafiliați  
10.   Andreea Cosma Cosma Andreea PSD 16.05.2017
11.   Matei-Adrian Dobrovie Dobrovie Matei-Adrian USR  
12.   Ileana Cristina Dumitrache Dumitrache Ileana Cristina PSD  
13.   Ovidiu Victor Ganț Ganț Ovidiu Victor Minoritati  
14.   Andrei Dominic Gerea Gerea Andrei Dominic ALDE 13.06.2017
15.   Dumitru Gherman Gherman Dumitru PSD 13.09.2017
16.   Attila Korodi Korodi Attila UDMR  
17.   Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel Neafiliați  
18.   Răzvan-Ilie Rotaru Rotaru Răzvan-Ilie PSD  
19.   Eugen Tomac Tomac Eugen PMP  
20.   Alin Vasile Văcaru Văcaru Alin Vasile Neafiliați 01.02.2017
21.   Mihai Alexandru Voicu Voicu Mihai Alexandru PNL  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Marina-Adelina Coste Coste Marina-Adelina PSD   13.08.2017
2. Claudiu-Augustin Ilișanu Ilișanu Claudiu-Augustin PSD   07.03.2017
3. Andaluzia Luca Luca Andaluzia PSD   04.01.2017
4. Costel Lupașcu Lupașcu Costel PSD   11.04.2017
5. Mihăiță Vîrză Vîrză Mihăiță PSD 13.09.2017 24.10.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 decembrie 2017, 22:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro