Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Abuzuri Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Babiuc Victor PD 09.11.1992
2. Vicepreședinți Dumitrescu Ioan PDSR  
3.   Radu Tudor PUNR 08.03.1993
4. Secretari Comănescu Gheorghe PNȚCD/PER  
5.   Porojan Mircea PDSR  
6. Membri Băteanu Nicolae PDSR  
7.   Bucur Mihail PNȚCD/PER 08.09.1993
8.   Hristu Ion neafiliat  
9.   Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin PNȚCD/PER  
10.   Iușut Mihail neafiliat 26.04.1993
11.   Leonăchescu Nicolae PRM 13.05.1996
12.   Liță Mihai PDSR  
13.   Lixăndroiu Viorel PD  
14.   Mazalik Iosif Alfréd UDMR 10.03.1994
15.   Penescu Victor PDSR  
16.   Pica Ioan Victor neafiliat  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Bălăeț Mitică neafiliat 09.11.1992 27.04.1993
2. Brahaș (Vițu Ionel) Cornel neafiliat   05.10.1993
3. Istrate Rada PD   09.11.1992
4. Șomîcu Simion Silviu Socialist   09.11.1992
5. Takács Albert Csaba UDMR 26.10.1992 14.03.1994
6. Vintilescu Teodor neafiliat   16.11.1993

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 7:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro