Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1996-2000 > Camera Deputaților > Comisii > Abuzuri Versiunea pentru printare
1996-2000

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Honcescu Ion
președinte din 4 mar. 1998
PDSR  
2. Vicepreședinți Leonăchescu Nicolae
vicepreședinte din 7 sep. 2000
PRM 07.09.2000
3.   Simedru Dan Coriolan
vicepreședinte din 2 oct. 1997
PNL 18.09.1997
4. Secretari Barbaresso Emanoil-Dan PNȚCD  
5.   Ionescu Nicolae PUNR  
6. Membri Aferăriței Constantin PNȚCD  
7.   Boda Iosif neafiliat  
8.   Calimente Mihăiță neafiliat  
9.   Lixăndroiu Viorel USD-PD  
10.   Moroianu Geamăn Adrian Tudor neafiliat 02.10.1997
11.   Roman Ioan PNȚCD 01.04.1997
12.   Sirețeanu Mihail PDSR  
13.   Țocu Iulian Costel PDSR 24.02.1997
14.   Vaida Francisc-Atila UDMR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Boda Iosif neafiliat 04.03.1998
2. Vicepreședinți Duțu Ion PRM 10.07.2000
3.   Moroianu Geamăn Adrian Tudor neafiliat 02.10.1997

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Babiuc Victor PNL   30.04.1998
2. Bujor Liviu PNL   18.09.1997
3. Ciontu Corneliu PRM 13.09.1999 01.09.2000
4. Duțu Ion PRM   10.07.2000
5. Filipescu Ileana USD-PD 30.04.1998 14.09.1998
6. Moroianu Geamăn Adrian Tudor neafiliat   02.10.1997
7. Paneș Iosif Minoritati   24.03.1997

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 aprilie 2019, 22:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro