You are here: Home page > Parliamentary bodies 2008-2012 > Parliament of Romania > Committees > Controlul SRI Printable version
2008-2012

Position Member of the Parliament Parliamentary
group
Member since
1. Chairperson Preda Cezar-Florin deputy PD-L  
2. Vice-Chairpersons Stan Ion deputy PSD  
3. Secretaries Verestóy Attila senator UDMR  
4. Members Atanasiu Teodor deputy PNL 21.09.2009
5.   Balan Ioan deputy PD-L  
6.   David Cristian senator PNL  
7.   Savu Daniel senator PSD  
8.   Stănișoară Mihai senator PD-L 09.03.2011

Former members of the committee
Member of the Parliament Parliamentary
group
Member until
1. Moldovan Emil Radu deputy PSD 30.06.2012
2. Mutu Gabriel senator PSD 09.03.2011
3. Țintean Ioan deputy PNL 21.09.2009

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 22 april 2019, 8:04
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro