You are here: Home page > Parliamentary bodies 2012-2016 > Parliament of Romania > Committees > Controlul SRI Printable version
2012-2016

Position Member of the Parliament Parliamentary
group
Member since
1. Chairperson Pop Georgian deputy PSD  
2. Vice-Chairpersons Popa Octavian-Marius deputy ALDE  
3. Secretaries Verestóy Attila
secretary since 7 feb. 2013
senator UDMR  
4. Members Atanasiu Teodor senator PNL  
5.   Codîrlă Liviu deputy PSD  
6.   Ghiță Sebastian-Aurelian deputy PSD  
7.   Preda Cezar-Florin deputy PNL  
8.   Savu Daniel senator non-attached  
9.   Stroe Radu deputy PSD 09.02.2015

Former members of the committee bureau
Position Member of the Parliament Parliamentary
group
Member of the committee
bureau until
1. Secretaries Ghiță Sebastian-Aurelian deputy PSD 07.02.2013

Former members of the committee
Member of the Parliament Parliamentary
group
Member of the committee
since until
1. Bejinariu Eugen deputy PSD   07.02.2013
2. Grindeanu Sorin Mihai deputy PSD 07.02.2013 15.12.2014

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 26 may 2019, 7:11
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro