Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1996-2000 > Parlamentul României > Comisii > Integrare Versiunea pentru printare
1996-2000

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Boștinaru Victor
președinte din 20 sep. 2000
deputat USD-PD 10.05.2000
2. Vicepreședinți Tăvală Tănase-Pavel
vicepreședinte din 28 oct. 1998
deputat PNȚCD 28.10.1998
3. Secretari Băbălău Constantin
secretar din 24 noi. 1997
deputat PRM 24.11.1997
4.   Bălănescu Mihail senator PNL  
5. Membri Bárány Francisc deputat UDMR 07.10.1998
6.   Bud Nicolae deputat neafiliat  
7.   Cazan Romeo Gheorghe Leonard deputat PDSR 26.06.1997
8.   Ceaușescu Gheorghe Dan Nicolae deputat PNȚCD 07.02.1999
9.   Cunescu Sergiu deputat USD-PSDR  
10.   Georgescu Florin deputat PDSR  
11.   Grigoriu Mihai-Theodor Constantin deputat PNȚCD  
12.   Hașotti Puiu deputat PNL  
13.   Maior Liviu senator PDSR  
14.   Neagu Romulus deputat PDSR  
15.   Osman Fedbi deputat Minoritati 16.02.1999
16.   Pavel Lavinia deputat USD-PD 28.09.2000
17.   Petrescu Virgil deputat PNȚCD  
18.   Prisăcaru Ghiorghi senator PDSR  
19.   Rizescu Sergiu-George deputat PNȚCD  
20.   Vida-Simiti Ioan deputat PNȚCD 10.05.2000
21.   Vornicu Sorin Adrian senator PD  
22.   Zavici Nicolae senator neafiliat  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Stoica Valeria Mariana deputat USD-PD 19.12.1996 04.09.2000
2. Vicepreședinți Munteanu Mircea Mihai deputat PNȚCD 19.12.1996 14.07.1998
3. Secretari Năstase Toma deputat PRM 19.12.1996 11.07.1997

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Babiuc Victor deputat PNL 05.03.1998 10.05.2000
2. Bárány Francisc deputat UDMR   05.05.1998
3. Biriș Anamaria Mihaela deputat neafiliat   10.05.2000
4. Boștinaru Victor deputat USD-PD   05.03.1998
5. Mînzînă Ion senator PRM   26.06.2000
6. Munteanu Mircea Mihai deputat PNȚCD   14.07.1998
7. Năstase Toma deputat PRM   11.07.1997
8. Negrițoiu Mișu deputat PDSR   05.05.1997
9. Pruteanu George Mihail senator neafiliat   08.07.1998
10. Simion Florea deputat Minoritati   16.02.1999
11. Stoica Valeria Mariana deputat USD-PD   04.09.2000
12. Szilágyi Zsolt deputat UDMR 05.05.1998 07.10.1998
13. Șerban Gheorghe deputat PNȚCD   31.12.1998

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 15:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro