Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Parlamentul României > Comisii > Revoluționari Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cutean Vasile Emilian deputat PSD  
2. Vicepreședinți Lupoi Mihail
vicepreședinte din 13 mar. 2007
senator PNL 01.03.2007
3. Secretari Mircovici Niculae deputat Minoritati  
4. Membri Constantinescu Anca deputat PD-L 03.04.2007
5.   David Gheorghe senator PD-L  
6.   Firczak Gheorghe deputat Minoritati 28.06.2006
7.   Ion Vasile senator PSD  
8.   Petrescu Ilie senator PC  
9.   Tărăcilă Doru Ioan senator PSD  
10.   Tărniceru Petru deputat PSD 09.03.2005
11.   Țundrea Ioan deputat PC  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Dumitru Constantin senator PD-L 01.03.2007

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Dan Iosif deputat PSD 09.03.2005
2. Dumitru Constantin senator PD-L 01.03.2007
3. Racoceanu Viorel deputat PD-L 19.11.2006
4. Ujeniuc Dragoș deputat PNL 28.06.2006

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 3:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro