Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Buget Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Brânzei Gheorghe
președinte din 3 mar. 1993
PUNR 23.02.1993
2. Vicepreședinți Partal Petre
vicepreședinte din 12 oct. 1994
PD  
3.   Teculescu Constantin
vicepreședinte din 23 sep. 1993
PDSR  
4. Secretari Ana Gheorghe PDSR  
5.   Vida Iuliu
secretar din 15 sep. 1994
UDMR  
6. Membri Dumitrescu Ion PDSR  
7.   Grigoraș Neculai PDSR  
8.   Hui Ion PNȚCD/PER  
9.   Ionescu Vasile PUNR  
10.   Mardare Constantin PDSR  
11.   Mátis Eugen UDMR  
12.   Moldoveanu Marcel PRM  
13.   Nistor Iulian PDSR  
14.   Pantiș Sorin neafiliat  
15.   Patriciu Dan Costache Dinu PL'93/PAC 09.11.1995
16.   Pintilie Octav PDSR  
17.   Pop Vasile Gheorghe Victor PNȚCD/PER  
18.   Popa Aron Ioan PDSR 23.03.1995
19.   Rotaru Constantin Socialist  
20.   Videanu Adriean PD 20.02.1995

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Bogdan Ioan PUNR   03.03.1993
2. Vicepreședinți Bercea Florian PD   26.09.1994
3.   Mardare Constantin PDSR   23.09.1993
4. Secretari Mátis Eugen UDMR 06.04.1994 15.09.1994

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Bercea Florian PD   12.10.1994
2. Boboc Gheorghe PDSR   26.11.1992
3. Bogdan Ioan PUNR   03.03.1993
4. Ghișe Ioan PL'93/PAC   09.11.1995
5. Lupuțiu Teodor PD   17.06.1996
6. Nemenyi Iozsef - Nandor UDMR 15.02.1996 05.09.1996

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 martie 2019, 22:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro