Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Camera Deputaților > Comisii > Buget Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen
președinte din 25 sep. 2012
PNL  
2. Vicepreședinți Iulian Claudiu Manda Manda Iulian Claudiu
vicepreședinte din 25 sep. 2012
PSD  
3.   Adrian Henorel Nițu Nițu Adrian Henorel
vicepreședinte din 7 sep. 2010
PD-L  
4. Secretari Nicolae Bud Bud Nicolae
secretar din 7 sep. 2010
PD-L  
5.   Iuliu Nosa Nosa Iuliu PSD  
6. Membri Vasile Bleotu Bleotu Vasile PSD  
7.   Petru Călian Călian Petru PD-L  
8.   Daniel Chițoiu Chițoiu Daniel PNL  
9.   Gheorghe Ciobanu Ciobanu Gheorghe PSD  
10.   Constantin Dascălu Dascălu Constantin PD-L  
11.   Mihai-Aurel Donțu Donțu Mihai-Aurel PNL  
12.   Gheorghe Dragomir Dragomir Gheorghe PNL  
13.   Mircea-Gheorghe Drăghici Drăghici Mircea-Gheorghe PSD  
14.   András György Edler Edler András György UDMR 02.11.2011
15.   István Erdei Dolóczki Erdei Dolóczki István UDMR  
16.   Adrian Florescu Florescu Adrian PD-L  
17.   Ioan Holdiș Holdiș Ioan PD-L  
18.   Gheorghe Ialomițianu Ialomițianu Gheorghe PD-L  
19.   Miron Ignat Ignat Miron Mino.  
20.   Adrian-Miroslav Merka Merka Adrian-Miroslav Mino.  
21.   Constantin Severus Militaru Militaru Constantin Severus PD-L  
22.   Adrian Mocanu Mocanu Adrian PSD  
23.   Dan-Ștefan Motreanu Motreanu Dan-Ștefan PNL 20.12.2011
24.   Marius Neculai Neculai Marius neafiliat 15.04.2009
25.   Dumitru Pardău Pardău Dumitru PNL 22.12.2009
26.   Petre Petrescu Petrescu Petre PSD  
27.   Vasile Popeangă Popeangă Vasile PSD  
28.   Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei Prog. 07.12.2010
29.   Mihai Stroe Stroe Mihai PD-L 07.12.2010
30.   Viorel Ștefan Ștefan Viorel PSD  
31.   Ioan Țintean Țintean Ioan PNL 29.09.2009
32.   Răzvan Țurea Țurea Răzvan Prog. 08.10.2012

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Maria Eugenia Barna Barna Maria Eugenia Prog. 03.05.2011 25.09.2012
2.   Viorel Ștefan Ștefan Viorel PSD   03.05.2011
3. Vicepreședinți Daniel Chițoiu Chițoiu Daniel PNL   30.05.2012
4.   Gheorghe Ialomițianu Ialomițianu Gheorghe PD-L   07.09.2010
5. Secretari Adrian Henorel Nițu Nițu Adrian Henorel PD-L   07.09.2010

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ioan Balan Balan Ioan PD-L   04.03.2009
2. Maria Eugenia Barna Barna Maria Eugenia Prog. 19.04.2011 25.09.2012
3. Cristian-Ion Burlacu Burlacu Cristian-Ion PD-L 07.12.2010 08.03.2011
4. Titi Holban Holban Titi PNL 27.10.2009 20.12.2011
5. Petru Lakatos Lakatos Petru UDMR   18.10.2011
6. Dan Mihai Marian Marian Dan Mihai PD-L   08.03.2011
7. Eduard-Stelian Martin Martin Eduard-Stelian PSD   08.03.2011
8. Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan PSD   30.06.2012
9. Bogdan Olteanu Olteanu Bogdan PNL 21.04.2009 19.10.2009
10. Mugurel Surupăceanu Surupăceanu Mugurel PSD 17.03.2010 08.03.2011
11. Mihaela Ioana Șandru Șandru Mihaela Ioana PD-L 07.12.2010 08.03.2011
12. Răzvan Țurea Țurea Răzvan Prog.   19.04.2011
13. Horea-Dorin Uioreanu Uioreanu Horea-Dorin PNL   08.03.2011

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 septembrie 2019, 12:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro