Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Parlamentul României > Comisii > Moldova Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Constantinescu Florin
președinte din 17 apr. 2013
senator PSD  
2. Membri Ardeleanu Sanda-Maria deputat PNL 01.04.2014
3.   Bota Marius Sorin-Ovidiu senator PSD 16.06.2014
4.   Butnaru Florinel senator PSD 03.02.2015
5.   Gheorghe Tinel deputat PNL 22.03.2016
6.   Iane Ovidiu-Cristian deputat PSD  
7.   Marian Dan Mihai senator PNL  
8.   Tătaru Nelu senator PNL  
9.   Verestóy Attila senator UDMR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Adăscăliței Constantin deputat PSD 17.04.2013  
2. Secretari Agrigoroaiei Ionel senator PSD 17.04.2013 29.09.2014

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Adăscăliței Constantin deputat PSD   07.03.2016
2. Agrigoroaiei Ionel senator PSD   29.09.2014
3. Bumbu Octavian-Liviu senator PSD 29.09.2014 03.02.2015
4. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL 17.04.2013 22.03.2016
5. Federovici Doina Elena senator PSD   16.06.2014
6. Tomac Eugen deputat UNPR 05.03.2013 01.04.2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 13:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro