Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Mediu Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Motoc Octavian
președinte din 15 feb. 2016
PNL  
2. Vicepreședinți Lazăr Sorin Constantin
vicepreședinte din 8 mar. 2016
PSD 08.03.2016
3. Secretari Klarik Laszlo Attila UDMR  
4. Membri Anghel Adrian PSD  
5.   Bereanu Neculai PSD 04.02.2015
6.   Coste Marius PSD 04.02.2015
7.   Ichim Paul PNL 15.02.2016
8.   Iliescu Lucian PSD 26.10.2015
9.   Marian Dan Mihai PNL  
10.   Popa Ion PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Popa Ion PNL 15.02.2016
2. Vicepreședinți Silistru Doina PSD 08.03.2016

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ehegartner Petru PLC 12.10.2015 08.03.2016
2. Ioniță Dan Aurel PSD   04.02.2015
3. Marin Nicolae PSD   20.10.2015
4. Nițu Remus-Daniel PLC 08.03.2016 14.03.2016
5. Pavel Marian PSD   04.02.2015
6. Pelican Dumitru neafiliat   12.10.2015
7. Silistru Doina PSD   07.03.2016
8. Zisu Ionuț-Elie PNL   08.02.2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 mai 2018, 22:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro