Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Mediu Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Octavian Motoc Motoc Octavian
președinte din 15 feb. 2016
PNL  
2. Vicepreședinți Sorin Constantin Lazăr Lazăr Sorin Constantin
vicepreședinte din 8 mar. 2016
PSD 08.03.2016
3. Secretari Laszlo Attila Klarik Klarik Laszlo Attila UDMR  
4. Membri Adrian Anghel Anghel Adrian PSD  
5.   Neculai Bereanu Bereanu Neculai PSD 04.02.2015
6.   Marius Coste Coste Marius PSD 04.02.2015
7.   Paul Ichim Ichim Paul PNL 15.02.2016
8.   Lucian Iliescu Iliescu Lucian PSD 26.10.2015
9.   Dan Mihai Marian Marian Dan Mihai PNL  
10.   Ion Popa Popa Ion PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Ion Popa Popa Ion PNL 15.02.2016
2. Vicepreședinți Doina Silistru Silistru Doina PSD 08.03.2016

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Petru Ehegartner Ehegartner Petru PLC 12.10.2015 08.03.2016
2. Dan Aurel Ioniță Ioniță Dan Aurel PSD   04.02.2015
3. Nicolae Marin Marin Nicolae PSD   20.10.2015
4. Remus-Daniel Nițu Nițu Remus-Daniel PLC 08.03.2016 14.03.2016
5. Marian Pavel Pavel Marian PSD   04.02.2015
6. Dumitru Pelican Pelican Dumitru neafiliat   12.10.2015
7. Doina Silistru Silistru Doina PSD   07.03.2016
8. Ionuț-Elie Zisu Zisu Ionuț-Elie PNL   08.02.2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 mai 2019, 17:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro