Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Parlamentul României > Comisii > Codul electoral Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Voicu Mihai Alexandru deputat PNL  
2. Vicepreședinți Iliescu Valentin Adrian deputat PD-L  
3.   Iordache Florin deputat PSD  
4. Membri Cazacu Cornelia senator PD-L  
5.   Chelaru Ioan senator PSD  
6.   Cliveti Minodora deputat PSD  
7.   Cucuian Cristian senator PD-L 14.06.2006
8.   Márton Árpád-Francisc deputat UDMR  
9.   Mînzînă Ion deputat PC 14.06.2006
10.   Motreanu Dan-Ștefan deputat PNL 28.06.2007
11.   Pambuccian Varujan deputat Minoritati  
12.   Ponta Victor-Viorel deputat PSD 28.06.2007
13.   Stanciu Anghel deputat PSD  
14.   Uioreanu Horea-Dorin deputat PNL 19.12.2006
15.   Vasilescu Gavrilă senator PC 19.03.2008
16.   Zgonea Valeriu Ștefan deputat PSD  
17.   Dobre Victor Paul
reprezentant al Guvernului
- -
18.   Pătru Ana Maria
reprezentant al Autorității Electorale Permanente
- - 23 mai 2007

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Vedinaș Verginia senator PRM  

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Berceanu Radu Mircea senator PD-L 14.06.2006
2. Călian Petru deputat PD-L 19.03.2008
3. Jipa Florina Ruxandra deputat PSD 14.06.2006
4. Motreanu Dan-Ștefan deputat PNL 19.12.2006
5. Nicolae Șerban senator PSD 28.06.2007
6. Păcuraru Nicolae Paul Anton senator PNL 28.06.2007
7. Vedinaș Verginia senator PRM 13.10.2008
8. Iancu Gheorghe
reprezentant al Autorității Electorale Permanente
- - 23 mai 2007

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 20:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro