Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Parlamentul României > Comisii > Afaceri europene comuna Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Hrebenciuc Viorel deputat PSD  
2. Vicepreședinți Boagiu Anca-Daniela
vicepreședinte din 11 iul. 2007
deputat PD-L  
3.   Pascu Bogdan
vicepreședinte din 29 mai 2007
deputat PC  
4. Secretari Dobre Traian
secretar din 29 mai 2007
deputat PNL  
5.   Pușcaș Vasile deputat PSD  
6. Membri Apostolache Mihai Cristian deputat PSD 07.06.2007
7.   Ardelean Aurel senator PD-L 07.06.2007
8.   Băeșu George deputat PSD 07.06.2007
9.   Brînză William Gabriel deputat PD-L 20.06.2007
10.   Cucuian Cristian senator PD-L  
11.   Diaconescu Cristian senator PSD  
12.   Drăguș Radu-Cătălin deputat PD-L 07.06.2007
13.   Eckstein Kovács Péter senator UDMR  
14.   Fenechiu Relu deputat PNL 23.05.2007
15.   Geoană Mircea Dan senator PSD  
16.   Ghișe Ioan deputat PNL  
17.   Iordache Grațiela Denisa deputat PD-L 07.06.2007
18.   Iorga Nicolae-Marian senator PRM 01.03.2007
19.   Kónya-Hamar Sándor deputat UDMR 19.03.2008
20.   Máté András-Levente deputat UDMR  
21.   Mănăstireanu Vladimir Alexandru deputat PSD 07.06.2007
22.   Mihăescu Eugen senator PRM 19.03.2008
23.   Mircea Costache deputat PC  
24.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae deputat PSD  
25.   Oprea Mario-Ovidiu senator PNL  
26.   Popa Daniela deputat PC  
27.   Pușcă Mircea Valer deputat PNL  
28.   Teodorescu George Alin deputat PSD  
29.   Timiș Ioan deputat PNL 23.05.2007
30.   Zgonea Valeriu Ștefan deputat PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Iacob Ridzi Monica Maria deputat PD-L 20.06.2007

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Adomniței Cristian Mihai deputat PNL   23.05.2007
2. Anastase Roberta Alma deputat PD-L   07.06.2007
3. Athanasiu Alexandru senator PSD   07.06.2007
4. Bușoi Cristian Silviu deputat PNL   23.05.2007
5. Corlățean Titus deputat PSD   20.12.2007
6. Dinescu Valentin senator PRM   12.01.2008
7. Dumitrescu Cristian-Sorin deputat PSD   07.06.2007
8. Fotopolos Sotiris deputat Minoritati 23.05.2007 05.08.2008
9. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati   23.05.2007
10. Hogea Vlad Gabriel deputat PC   01.03.2007
11. Iacob Ridzi Monica Maria deputat PD-L   20.06.2007
12. Iorgovan Antonie senator PSD   04.10.2007
13. Marinescu Marian-Jean deputat PD-L   07.06.2007
14. Mihăescu Eugen senator PRM   07.06.2007
15. Plumb Rovana deputat PSD   07.06.2007
16. Popa Nicolae-Vlad senator neafiliat   04.12.2007
17. Tamás Sándor deputat UDMR   19.03.2008
18. Vedinaș Verginia senator PRM   13.10.2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 6:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro