Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Parlamentul României > Comisii > Afaceri europene comuna Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Hrebenciuc Viorel
președinte din 2 mai 2011
deputat PSD  
2. Vicepreședinți Rasaliu Marian Iulian
vicepreședinte din 12 oct. 2010
senator PD-L 21.09.2010
3.   Șova Dan Coman senator PSD  
4. Secretari Brînză William Gabriel deputat PD-L  
5.   Nicolăescu Gheorghe-Eugen
secretar din 26 apr. 2010
deputat PNL 20.04.2010
6. Membri Albert Álmos senator UDMR  
7.   Arcaș Viorel senator PSD  
8.   Ardeleanu Sanda-Maria deputat PD-L  
9.   Banu Mihai deputat PD-L  
10.   Bănicioiu Nicolae deputat PSD 30.03.2010
11.   Cărare Viorel deputat neafiliat  
12.   Chiriță Dumitru deputat PSD  
13.   Chiuariu Tudor-Alexandru deputat PNL  
14.   Corlățean Titus senator PSD  
15.   Cristian Horia deputat PNL  
16.   Derzsi Ákos deputat UDMR  
17.   Dușa Mircea deputat PSD  
18.   Ganț Ovidiu Victor deputat Mino.  
19.   Ghișe Ioan senator PNL  
20.   Giurgiu Mircia deputat PSD  
21.   Leșe Doru Brașoan deputat PNL  
22.   Marian Ovidiu senator PNL  
23.   Máté András-Levente deputat UDMR  
24.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae deputat PSD  
25.   Oprea Dumitru senator PD-L  
26.   Oprea Mario-Ovidiu senator PNL  
27.   Pașca Liviu Titus senator PNL  
28.   Păduraru Nicușor deputat PD-L  
29.   Plăcintă Sorina Luminița senator PNL  
30.   Popescu Adrian deputat PD-L  
31.   Știrbeț Cornel deputat PD-L  
32.   Tîlvăr Angel deputat PSD 30.03.2010
33.   Toma Ion senator Prog.  
34.   Zgonea Valeriu Ștefan deputat PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Boagiu Anca-Daniela senator PD-L 21.09.2010
2. Secretari Bostan Emil deputat Prog. 20.04.2010

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Apostolache Mihai Cristian deputat PD-L 30.03.2010
2. Boagiu Anca-Daniela senator PD-L 21.09.2010
3. Bostan Emil deputat Prog. 20.04.2010
4. Cherecheș Cătălin deputat neafiliat 30.05.2011
5. Surupăceanu Mugurel deputat PSD 30.03.2010

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iulie 2017, 19:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro