Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Parlamentul României > Comisii > Statut Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae
președinte din 3 mar. 2015
deputat PSD 02.03.2015
2. Vicepreședinți Iusein Ibram Ibram Iusein deputat Minoritati  
3. Secretari Mircea-Nicu Toader Toader Mircea-Nicu
secretar din 7 apr. 2015
deputat PNL 01.04.2015
4. Membri Cătălin-Daniel Fenechiu Fenechiu Cătălin-Daniel deputat PNL  
5.   Sebastian Grapă Grapă Sebastian senator neafiliat 07.04.2015
6.   Florin Iordache Iordache Florin deputat PSD 16.09.2015
7.   Árpád-Francisc Márton Márton Árpád-Francisc deputat UDMR 22.01.2013

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Petru Gabriel Vlase Vlase Petru Gabriel deputat PSD 02.03.2015
2. Secretari Gheorghe-Mirel Taloș Taloș Gheorghe-Mirel deputat ALDE 01.04.2015

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ioan Adam Adam Ioan deputat PSD   19.01.2015
2. Ioan Ghișe Ghișe Ioan senator PLC   07.04.2015
3. Toni Greblă Greblă Toni senator neafiliat   18.12.2013
4. Mircia Muntean Muntean Mircia deputat PSD   28.06.2016
5. Cosmin Necula Necula Cosmin deputat PSD 05.02.2013 16.09.2015
6. Anghel Stanciu Stanciu Anghel deputat PSD   05.02.2013
7. Gheorghe-Mirel Taloș Taloș Gheorghe-Mirel deputat ALDE   01.04.2015
8. Petru Gabriel Vlase Vlase Petru Gabriel deputat PSD   02.03.2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 15:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro