Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Parlamentul României > Comisii > Statut Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion
președinte din 13 sep. 2017
deputat PSD 13.09.2017
2. Vicepreședinți Ana Adriana Săftoiu Săftoiu Ana Adriana
vicepreședinte din 7 mar. 2017
deputat PNL  
3. Secretari Árpád-Francisc Márton Márton Árpád-Francisc
secretar din 7 mar. 2017
deputat UDMR  
4. Membri Gabriel Andronache Andronache Gabriel deputat PNL  
5.   Gheorghe Baciu Baciu Gheorghe senator Neafiliați  
6.   Ion Călin Călin Ion deputat PSD  
7.   Vlad-Emanuel Duruș Duruș Vlad-Emanuel deputat USR  
8.   Andi-Gabriel Grosaru Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati  
9.   Florin Iordache Iordache Florin deputat PSD  
10.   Scarlat Iriza Iriza Scarlat senator ALDE  
11.   Daniel-Cătălin Zamfir Zamfir Daniel-Cătălin senator PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Gheorghe Șimon Șimon Gheorghe deputat PSD 07.03.2017 13.09.2017

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Gheorghe Șimon Șimon Gheorghe deputat PSD 13.09.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 0:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro