2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Iancu Iulian PSD  
2. Vicepreședinți Bende Sándor UDMR  
3.   Petric Octavian
vicepreședinte din 7 noi. 2017
PSD  
4.   Popescu Virgil-Daniel PNL  
5. Secretari Adnagi Slavoliub Minoritati  
6.   Mînzatu Roxana PSD  
7. Membri Andrușcă Dănuț PSD  
8.   Bica Dănuț PNL  
9.   Bontea Vlad PSD  
10.   Bumb Sorin-Ioan PNL  
11.   Drăghici Mircea-Gheorghe PSD 11.12.2017
12.   Lovin Dumitru ALDE  
13.   Mohaci Mihai PSD  
14.   Petcu Toma-Florin ALDE 01.02.2017
15.   Prună Cristina-Mădălina USR 25.04.2017
16.   Stancu Florinel PSD  
17.   Toma Ilie PSD  
18.   Velcea Nicolae PSD 14.02.2017
19.   Vîrză Mihăiță PSD 24.10.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Andrușcă Dănuț PSD 24.10.2017 07.11.2017
2.   Chiriță Dumitru PSD   24.10.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Babuș Radu PSD 05.01.2017 01.02.2017
2. Borza Remus-Adrian Neafiliați   01.02.2017
3. Chiriac Viorel PSD   05.01.2017
4. Chiriță Dumitru PSD   20.11.2017
5. Paraschiv Rodica PSD   13.09.2017
6. Ștefan Ion PNL   11.12.2017
7. Vlad Sergiu Cosmin USR   30.05.2017