Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Diaspora Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Codreanu Constantin PMP  
2. Vicepreședinți Popescu Nicolae-Daniel
vicepreședinte din 30 oct. 2018
USR 07.06.2017
3.   Roman Ioan Sorin
vicepreședinte din 28 dec. 2016
PSD  
4. Secretari Lupescu Dumitru
secretar din 11 dec. 2018
USR 31.10.2018
5.   Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD  
6. Membri Băișanu Ștefan-Alexandru PSD 13.06.2017
7.   Buican Cristian PNL 11.12.2017
8.   Coliu Doru-Petrișor PMP  
9.   Dobrovie Matei-Adrian PNL  
10.   Fădor Angelica PNL  
11.   Georgescu Nicolae PSD 13.09.2017
12.   Gilia Claudia PSD 19.09.2017
13.   Lupașcu Costel PSD  
14.   Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
15.   Preda Marin PSD 03.11.2020
16.   Văcaru Alin Vasile PRO România 12.06.2019
17.   Vîrză Mihăiță PSD 18.09.2019
18.   Voicu Mihai Alexandru PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Dobrovie Matei-Adrian PNL   30.10.2018
2.   Velcea Nicolae PSD   27.10.2020
3. Secretari Pop Tudor Rareș USR   07.06.2017
4.   Popescu Nicolae-Daniel USR 19.09.2017 30.10.2018

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Anton Anton PSD 01.02.2017 13.06.2017
2. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL   01.06.2017
3. Pau Radu - Adrian PRO România   13.09.2017
4. Pop Tudor Rareș USR   07.06.2017
5. Văcaru Alin Vasile PRO România   13.06.2018
6. Velcea Nicolae PSD   23.10.2020

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 noiembrie 2020, 1:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro