Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Românii de pretutindeni Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bujor Dumitru Marcel
președinte din 1 oct. 2013
PSD  
2. Vicepreședinți Badea Viorel Riceard PNL  
3. Secretari Marin Nicolae
secretar din 28 oct. 2013
PSD 28.10.2013
4. Membri Câmpeanu Mariana PNL 22.10.2013
5.   Cristache Iulian PSD 24.06.2014
6.   Geoană Mircea Dan neafiliat 17.02.2014
7.   Ilieșiu Sorin PSD 18.02.2014
8.   Iovescu Ioan PSD 01.10.2013
9.   Mihai Neagu neafiliat 17.03.2014
10.   Mocanu Victor neafiliat  
11.   Purec Ion Simeon PSD 02.12.2014

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Marin Nicolae PSD 01.10.2013
2. Secretari Anghel Adrian PSD 28.10.2013

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Anghel Adrian PSD   28.10.2013
2. Corlățean Titus PSD   02.12.2014
3. Deneș Ioan PSD 03.03.2014 17.03.2014
4. Drăghici Damian neafiliat 14.04.2014 23.06.2014
5. Jipa Florina Ruxandra PSD   17.02.2014
6. Marin Nicolae PSD   01.10.2013
7. Mitu Augustin Constantin PSD   14.04.2014
8. Neculoiu Marius PNL   03.03.2014
9. Nicoară Marius Petre PNL   12.02.2013
10. Popa Mihaela PNL 12.02.2013 22.10.2013
11. Vosganian Varujan PLC   18.02.2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 19:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro