Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Diaspora Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Codreanu Constantin PMP  
2. Vicepreședinți Popescu Nicolae-Daniel
vicepreședinte din 30 oct. 2018
USR 07.06.2017
3.   Roman Ioan Sorin
vicepreședinte din 28 dec. 2016
PSD  
4.   Velcea Nicolae PSD  
5. Secretari Lupescu Dumitru
secretar din 11 dec. 2018
USR 31.10.2018
6.   Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD  
7. Membri Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE 13.06.2017
8.   Buican Cristian PNL 11.12.2017
9.   Coliu Doru-Petrișor PMP  
10.   Dobrovie Matei-Adrian PNL  
11.   Fădor Angelica PNL  
12.   Georgescu Nicolae PSD 13.09.2017
13.   Gilia Claudia PSD 19.09.2017
14.   Lupașcu Costel PSD  
15.   Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
16.   Voicu Mihai Alexandru PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Dobrovie Matei-Adrian PNL   30.10.2018
2. Secretari Pop Tudor Rareș USR   07.06.2017
3.   Popescu Nicolae-Daniel USR 19.09.2017 30.10.2018

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Anton Anton ALDE 01.02.2017 13.06.2017
2. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL   01.06.2017
3. Pau Radu - Adrian PSD   13.09.2017
4. Pop Tudor Rareș USR   07.06.2017
5. Văcaru Alin Vasile Neafiliați   13.06.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 13:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro