Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Diaspora Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Constantin Codreanu Codreanu Constantin PMP  
2. Vicepreședinți Matei-Adrian Dobrovie Dobrovie Matei-Adrian USR  
3.   Ioan Sorin Roman Roman Ioan Sorin
vicepreședinte din 28 dec. 2016
PSD  
4.   Nicolae Velcea Velcea Nicolae PSD  
5. Secretari Nicolae-Daniel Popescu Popescu Nicolae-Daniel
secretar din 19 sep. 2017
USR 07.06.2017
6.   Nicolaie-Sebastian-Valentin Radu Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD  
7. Membri Ștefan-Alexandru Băișanu Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE 13.06.2017
8.   Cristian Buican Buican Cristian PNL 11.12.2017
9.   Doru-Petrișor Coliu Coliu Doru-Petrișor PMP  
10.   Angelica Fădor Fădor Angelica PNL  
11.   Nicolae Georgescu Georgescu Nicolae PSD 13.09.2017
12.   Claudia Gilia Gilia Claudia PSD 19.09.2017
13.   Costel Lupașcu Lupașcu Costel PSD  
14.   Marilen - Gabriel Pirtea Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
15.   Mihai Alexandru Voicu Voicu Mihai Alexandru PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Tudor Rareș Pop Pop Tudor Rareș USR 07.06.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Anton Anton Anton Anton ALDE 01.02.2017 13.06.2017
2. Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL   01.06.2017
3. Radu - Adrian Pau Pau Radu - Adrian PSD   13.09.2017
4. Tudor Rareș Pop Pop Tudor Rareș USR   07.06.2017
5. Alin Vasile Văcaru Văcaru Alin Vasile Neafiliați   13.06.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 3:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro