Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Afaceri europene Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Birchall Ana
președinte din 3 feb. 2015
PSD  
2. Vicepreședinți Anastase Roberta Alma
vicepreședinte din 14 oct. 2015
PNL 30.09.2015
3.   Ionescu Aurelian
vicepreședinte din 3 noi. 2015
ALDE 28.10.2015
4. Secretari Căprar Dorel-Gheorghe
secretar din 10 mar. 2015
PSD  
5.   Zamfir Daniel-Cătălin
secretar din 10 sep. 2013
PNL 10.09.2013
6. Membri Burlacu Ștefan UNPR  
7.   Ciubotaru Lucian-Manuel PNL  
8.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
9.   Korodi Attila UDMR  
10.   Nazare Alexandru PNL 27.05.2014
11.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD  
12.   Pâslaru Florin-Costin PSD 22.06.2016
13.   Petrea Dorin Silviu PSD  
14.   Podașcă Gabriela-Maria PSD 08.10.2013
15.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD  
16.   Silaghi Ovidiu Ioan ALDE 24.06.2014
17.   Stroe Ionuț-Marian PNL 18.03.2014
18.   Tararache Mihai PNL 13.10.2015
19.   Teju Sorin neafiliat 26.06.2013
20.   Tîlvăr Angel PSD 17.09.2014
21.   Țîmpău Radu Bogdan PNL 04.02.2014

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Fenechiu Relu PNL 10.09.2013 31.01.2014
2.   Silaghi Ovidiu Ioan PNL   03.09.2013
3.   Tîlvăr Angel PSD 17.09.2014 17.12.2014
4.   Țîmpău Radu Bogdan PNL 04.02.2014 17.09.2014
5. Vicepreședinți Anastase Roberta Alma PNL 08.04.2014 11.03.2015
6.   Drăgușanu Vasile-Cătălin PNL 03.06.2014 28.10.2015
7.   Geantă Florian Daniel PSD 15.05.2013 08.04.2014
8.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD   10.03.2015
9.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD 10.03.2015 20.09.2016
10.   Secară Florin Mihail PNL   08.05.2013
11.   Tararache Mihai PNL 17.03.2015 30.09.2015
12. Secretari Tușa Adriana Diana neafiliat   26.06.2013

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Adam Ioan PSD   19.01.2015
2. Anastase Roberta Alma PNL   11.03.2015
3. Caloianu Mario-Ernest UNPR 16.04.2013 17.09.2014
4. Drăgușanu Vasile-Cătălin PNL   28.10.2015
5. Dumitru Ioana-Jenica PSD 02.03.2016 01.07.2016
6. Fenechiu Relu PNL 10.09.2013 30.01.2014
7. Geantă Florian Daniel PSD 08.05.2013 15.04.2014
8. Hellvig Eduard Raul PNL 26.02.2013 03.09.2013
9. Hrebenciuc Viorel PSD   21.10.2014
10. Iacob Ridzi Monica Maria PSD   16.02.2015
11. Lubanovici Mircea PNL 27.05.2014 13.10.2015
12. Marcu Nicu ALDE   30.09.2014
13. Mitrea Miron Tudor PSD   02.02.2015
14. Ponta Victor-Viorel PSD   03.06.2014
15. Popa Radu Mihai UNPR   16.04.2013
16. Roman Petre PNL   26.02.2013
17. Secară Florin Mihail PNL   08.05.2013
18. Silaghi Ovidiu Ioan PNL   03.09.2013
19. Steriu Valeriu-Andrei UNPR 04.03.2015 02.03.2016
20. Tararache Mihai PNL 17.03.2015 30.09.2015
21. Tîlvăr Angel PSD   24.06.2014
22. Tușa Adriana Diana neafiliat   26.06.2013
23. Udrea Elena Gabriela neafiliat   27.05.2014
24. Varga Lucia-Ana PNL   18.03.2014
25. Zgonea Valeriu Ștefan neafiliat   22.06.2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 21:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro