2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Tîlvăr Angel
președinte din 13 feb. 2018
PSD  
2. Vicepreședinți Anastase Roberta Alma PNL  
3.   Benkő Erika UDMR  
4.   Mușoiu Ștefan
vicepreședinte din 20 mar. 2018
PSD  
5. Secretari Nicoară Romeo Florin PNL  
6.   Vasilică Radu Costin PSD  
7. Membri Barna Ilie Dan USR  
8.   Bica Dănuț PNL  
9.   Birchall Ana PSD  
10.   Bucura-Oprescu Simona PSD  
11.   Ciolacu Ion-Marcel PSD  
12.   Gerea Andrei Dominic ALDE  
13.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
14.   Ghinea Cristian USR 07.11.2017
15.   Gudu Vasile PNL  
16.   Manole Petre-Florin PSD 13.06.2018
17.   Mînzatu Roxana PSD 28.02.2017
18.   Plumb Rovana PSD 24.10.2017
19.   Prună Cristina-Mădălina USR  
20.   Tomac Eugen PMP  
21.   Tușa Adriana Diana PSD  
22.   Vîlceanu Dan PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Plumb Rovana PSD 24.10.2017 29.01.2018
2.   Ponta Victor-Viorel Neafiliați   05.09.2017
3. Vicepreședinți Chiriac Viorel PSD   28.02.2017
4.   Tîlvăr Angel PSD 08.03.2017 13.02.2018

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Bănicioiu Nicolae Neafiliați 13.06.2018
2. Chiriac Viorel PSD 28.02.2017
3. Ponta Victor-Viorel Neafiliați 13.06.2018